Okul yöneticiliği sınavı
Bilnet Okulları Bursluluk Sınavı tarihi
Şanlıurfa Siverek'te Üstüntaş Ortaokulu kolejleri geride bıraktı.
lgs
Beşinci YÖKDİL sınavı, 22 Eylül Cumartesi günü saat 14.00'te tek oturum halinde düzenlenecek. 
yks'de tercih zamanı
2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandı.
Altınbaş Üniversitesi Rehberlik Koordinatörü Murat Acet, "Sınav sonuçları açıklandığında bilginin yanında zamanı ve psikolojik olarak sınav sürecini iyi yönetenlerin başarı sıralarının yüksek olacağını göreceğiz" dedi.
Maltepe Üniversitesi, 2017-18 dönemi mezunlarını görkemli bir törenle uğurladı.
Üniversite adaylarının katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.15'te başladı.
Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Nilşah Yıldırım Karakurt, yaklaşan sınav öncesi, dengeli ve sağlıklı beslenerek stresi kontrol altına almanın yollarını anlattı. 
Bilfen Ortaokulları’nın Liselere Geçiş Sınavı’ndan (LGS) başarıyla çıkan şampiyonları belli oldu.
Türkiye genelinde 18 öğrenci 500 tam puan alarak birinciliği paylaştı.
Muhammed Emir Eren
Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Kampüsü öğrencisi Onat Şafak ve Sarp Eren Hangişi ile Bahçeşehir Koleji Ordu Enver Yücel Kampüsü öğrencisi Efe Keleş LGS’de tüm sorulara doğru cevap vererek Türkiye birincisi oldu.
Kardelen Koleji öğrencilerinden Cesur Akün Nevşehir birincisi olurken ikizi Yiğit Akün de Nevşehir derecesi elde ederek büyük bir başarıya imza attı.