,

Doğa Koleji öğrencileri Moskova’dan üç altınla döndü

Doğa Koleji Moskova Unfordu Bilgi Yarışması

Doğa Kolejleri’ndeki kaliteli eğitim meyvelerini veriyor. Doğa Koleji öğrencileri uluslararası yarışmalarda da başarıdan başarıya koşuyor.

14’üncü Urfodu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması, Moskova’da düzenlendi. Yarışmaya Türkiye’den katılan Üsküdar kampüsü ortaokul öğrencilerimizden Irmak Ustaalioğlu, Mert Ali Şahin, Mert Civa ve Eray Ataman matematik, biyoloji ve coğrafya alanlarında 3 altın ve 1bronz madalya kazandı. Yarışmaya üç yıldır katılan ve çeşitli dereceler alan öğrenciler, yarışmaya, öğretmenlerinin desteğiyle düzenlenen etüt programları ve sıkı çalışmayla altı ayda hazırlandı.

Moskova’da düzenlenen 2017-2018 eğitim döneminde tüm etaplarda dünya genelinde 2 bin 360 okul ve 463 bin 524 öğrencinin katıldığı yarışmada finale kalan öğrencilerimiz, ülkelerine 3 birincilik ve 1 ikincilik ödülüyle döndü.

Yarışmada, Irmak Ustaalioğlu matematik, Mert Civa coğrafya, Mert Ali Şahin biyoloji alanında altın, Eray Ataman ise biyoloji alanında bronz madalyaya layık görüldü. Yarışmaya giderken dereceyle döneceklerini bildiklerini dile getiren öğrenciler, uluslararası bir bilgi yarışmasında ülkelerini temsil etmenin, Türk bayrağının göndere çekilmesinin ve İstiklal Marşı okunmasının mutluluğunu ve gururunu yaşıyor.

Moskova’da düzenlenen 14’üncü Urfodu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden Doğa Koleji öğrencileri matematik, biyoloji ve coğrafya alanlarında 3 altın ve 1 bronz madalya kazandı.