,

“Ahmet Şimşek Koleji ticarethane değil, ilim irfan yuvası”

Ahmet Şimşek Koleji'nin Krucusu Ahmet Şimşek

Ahmet Şimşek Koleji’nin Krucusu Ahmet Şimşek, Türkiye’nin geleceği adına her konuda yetenekli ve başarılı öğrenciler yetiştirdiklerini, onların iyi yetişmeleri konusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını belirterek, “Kolejimiz, yılların verdiği tecrübe ve liyakat ile oturmuş bir kurumdur. Biz eğitim gönüllüsüyüz, kar amacı gütmüyoruz. Burası ticarethane değil, ilim ve irfan yuvasıdır. Çünkü eğitim, hastane ve dini hizmetler parayla ölçülemez, bunların üzerinden ticaret yapılamaz.” dedi.

Ahmet Şimşek Koleji geleneksel yılsonu şölenleri, ailelerin de katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrenciler, yılsonu şenliklerinde sergiledikleri performanslarla izleyenleri büyüledi. Aileler de onları bol bol alkışladı ve hatıra fotoğrafı çekti.

“Geliştirdiğimiz vakıf sistemiyle maddi sıkıntıya sokmuyoruz.”

Kolejin Kurucusu Ahmet Şimşek yaptığı konuşmalarda şunları söyledi: “32 yıldır on binlerce başarılı öğrenci yetiştiren ve gururla mezun eden bir kurumun çatısı altındayız. Sevgili evlatlarınızı bizlere teslim ettiniz. Bizler de, zeki ve yetenekli gençlerimizi geliştirdiğimiz vakıf sistemiyle maddi sıkıntıya girmeden okutuyoruz. Onların ahlaklı ve faziletli olmaları için, ileride anne-babasına, vatanına, milletine layık birer insan olarak yetişmesi için çalışıyoruz. Yolumuz Atatürk’ün yoludur. Kolejimiz, yılların verdiği tecrübe ve liyakat ile oturmuş bir kurumdur. Biz eğitim gönüllüsüyüz, kar amacı gütmüyoruz. Kolejimiz ticarethane değil, ilim ve irfan yuvasıdır. Çünkü eğitim, hastane ve dini hizmetler parayla ölçülemez, bunların üzerinden ticaret yapılamaz. A sınıfı bir kolej olmamıza rağmen dengimizdeki kolejlerden daha düşük fiyatlarla öğrenci alıyoruz. İddia ediyorum bizim gibi ödeme kolaylıkları sağlayan bir okul Türkiye’de yok. Biz her konuda olduğu gibi ücret konusunda da iddialıyız ve fark yaratıyoruz. Amacımız, çocuklarımızın mükemmel şekilde yetişmelerini sağlamaktır. Bizim için önemli olan öğrencilerin de, velilerin de mutlu olmasıdır. Onlar mutlu oldukça şevkimiz ve başarımız artıyor.”