,

Akıllı Kolejler dünya vatandaşı yetiştiriyor

Dünyaya bırakılacak en büyük mirasın birey olduğuna inanan Akıllı Kolejler, Her Çocuk Akıllıdır felsefesiyle 2013 yılında Ankara merkezli olarak kuruldu.

Dünyaya bırakılacak en büyük mirasın birey olduğuna inanan Akıllı Kolejler, Her Çocuk Akıllıdır felsefesiyle 2013 yılında Ankara merkezli olarak kuruldu.

“Akıllı Kolejler sadece Türkiye’nin değil dünyanın takip ettiği eğitim modellerini araştırmakta ve bunların ülkemizde uygulanmasına ön ayak olmaktadır” diyerek eğitim sektöründe iddiasını ortaya koyan ve 23 şubesi ile hizmet veren bu okulları yakından tanıyalım… Söz Akıllı Kolejlerin…

Dünyaya bırakılacak en büyük mirasın birey olduğuna inanan Akıllı Kolejler, Her Çocuk Akıllıdır felsefesiyle 2013 yılında Ankara merkezli olarak kuruldu. İlk yılında Gölbaşı, Etimesgut ve İvedik’te 3 kampüste eğitim öğretime devam eden Akıllı Kolejler ikinci yılında biri Karabük’te franchise olmak üzere toplam 16 şubeye ulaştı. 2015 yılı itibariyle Anaokulundan Üniversiteye kadar eğitimin her kademesinde hizmet vermeye başlayan Akıllı Kolejler İvedik’te konuşlandırdığı tamamı devlet destekli 3 bin öğrenci kapasiteli Teknik ve Teknokent liseleri ile Türkiye’deki mesleki eğitime yeni bir soluk ve dinamizm getirmiştir.

Akıllı kolej olarak kampüslerimizi daha da büyütmeyi amaçlıyoruz. İlk başta Teknokent ve Teknik Kampüsümüzü yeni yerleşkemize taşıyarak,atolyelerimizi geliştirip, öğrencilerimizin ileri teknoloji cihazlarla eğitim görmesini hedefliyoruz

Akıllı Kolejler 2017 yılı itibariyle Türkiye genelindeki 23 şubesiyle ülkemizin lider eğitim kurumları arasında yer almaktadır.

Geleceği Yeniden Tasarlamak Elimizde

Sosyo-ekonomik durumu ve çevre şartları ne olursa olsun her bireyin değerli ve geliştirilebilir olduğunu bilen Akıllı Kolejler anne kucağından aldığı çocuklarımızı milli manevi değerlere saygılı, sorumluluk bilincine sahip, farklılıklara değer veren, paylaşımcı, ahlaki değerlerle donatılmış, mesleğini ve görevini en iyi şekilde yapan, ihitiyaca uygun çözümler üreten, yenilikçi ve vatansever olarak yetiştirmeyi misyon edinmiştir.

‘Özel Okula Dönüşüm’ ve ‘Eğitime Devlet Desteği’ konularının Milli Eğitim politikasında önemli gündemler olarak ön plana çıktığı bu süreçte Özel Akıllı Kolejler her iki konuda da referans kurum konumundadır. Ülkemizin ‘Orta Gelir Tuzağından’ çıkması ve beşeri sermayemizin güçlendirilmesi, imalat sanayii ve hizmetler sektörünün ihtiyaç duyduğu vasıflarda insan unsurunun yetiştirilmesi ve böylece eğitim-istihdam bağlantısının güçlendirilmesi amaçlarıyla ‘MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ’ diyerek Sivil Havacılık, Yenilenebilir Enerji, Biyomedikal, Anadolu Teknik , Teknoloji ve İnovasyon ve Bilişim / İş Okulu gibi pek çok alanda özel meslek liseleri açılmıştır.

Almanya ve Brezilya’da kullanılan ‘Uygulamalı, Üretken Sınıflar’ eğitim modelini ülkemize taşıyarak mesleki ve teknik eğitimi daha etkin hale getirmek en önemli hedeflerimizden biri haline gelmiştir.

Dünya Liderleriyle İşbirliği

Google ile Global Mesleki Eğitim projesi
Google ile Eğitim uygulamaları işbirliği
Türk Telekom ile geniş kapsamlı bilişim ağı
Microsoft ile Eğitim Uygulamaları İşbirliği,

DEV PROJELERLE BİRLİKTE GELECEĞE

6000 Öğrenci Kapasiteli Dev Mesleki Eğitim Külliyesi

2018 yılında projesine başlanacak proje, mimari özellikleri ve teknolojik alt yapısı ile Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyacaktır.

3D Mesleki Eğitim ve Mesleki Eğitim Tırı

Mesleki eğitimin daha anlaşılabilir ve geliştirilebilir olması amacıyla İnovatif 3D mesleki eğitim projesine start veren Akıllı Kolejler Akıllı Tır ile mesleki eğitimi Türkiye’nin her yerine götürmeyi hedeflemektedir.

Eğitim Teknolojilerinde Türkiye’de Bir Model ‘Akıllı Kolej’

IT ve Eğitim Teknolojileri birimimiz ile teknolojiye yön veren üretimlerde bulunuyoruz. Dünyadaki tüm eğitim teknolojileri takip ediyor ve eş zamanlı olarak kampüslerimizde öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Akıllı Otomasyon Sistemi Öğrencilerimizi Online Takip Ediyoruz

Akıllı Kolejler olarak çocuklarınızın eğitimine gösterdiğiniz hassasiyetin bilincindeyiz. 2015 yılında geliştirdiğimiz ve Türkiye’de başka bir örneği olmayan Akıllı Otomasyon sistemimizle öğrencilerimizi anlık takip ediyor ve gelişimlerinin devamlılığını sağlıyoruz.

Teknolojiyle Eğitime İlham Veriyoruz

Akıllı Atölyeler, Bilişim sınıfları, Biyoloji Kimya Fizik laboratuvarları ve Akıllı Sınıflarla eğitime yeni yönler ve bakış açıları kazandırıyoruz.

Yaşadığımız devir artık teknolojiyi her alanda ve en verimli şekilde kullanma devridir.Eğitimde teknolojinin kullanımı eğitimi daha etkili daha hızlı bir hale getirir.Bir konuyu dakikalarca dinlemektense onu izlemek veya uygulamak her zaman daha etkilidir. Eğitimde teknoloji kullanımı pek çok konuyu somutlaştırır,bilgiye en hızlı şekilde ulaşma imkanı sunar ve geniş kitlelere ulaşarak diğital uçurumun azalmasını sağlar

MARKA OKULLAR ZİNCİRİ FELSEFESİ

Dünya Vatandaşları Yetiştiriyoruz

Globalleşen ve değişen dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden Akıllı Kolejler uluslararası standartlarda öğrenciler yetiştirmek için dünyanın çeşitli bölgelerindeki paydaşları ile işbirliği halindedir. Akıllı Kolejler sadece Türkiye’nin değil dünyanın takip ettiği eğitim modellerini araştırmakta ve bunların ülkemizde uygulanmasına ön ayak olmaktadır.

Eğitim ve öğretimde uluslararası bir misyon edilen Akıllı Kolejler mezunlarının dünyanın her yerinde çalışmasını temel hedeflerinden biri olarak belirlemiştir.

En Çok AB Projesine Katılan Kurumlardan Biriyiz

Uluslararası işbirlikleri yürütme stratejimiz ve proje bazlı eğitim yaklaşımımızın sonucu olarak Akıllı Kolejler Türkiye’nin en çok AB Projesine en çok katılan okullardan biridir.

Sizleri Dinliyoruz

Akıllı Kolejler olarak çalışanlarımızı öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, iş dünyasını, iş adamlarını girişimcileri, gönüllüleri kısaca herkesi dinliyoruz. Geleceğe birlikte hazırlanıyor geleceği birlikte inşa ediyoruz.

İletişim
Genel Müdürlük
Süvari Mahallesi İstasyon Caddesi No:155 ANKARA / TÜRKİYE
444 31 25
0549 440 31 26
bilgi@akilliegitim.com.tr