,

AREV Okulları Beylikdüzü’nde açılıyor

AREV Okulları'nın Sabihi Vehbi Orakçı

2011 yılında Marmara Mühendislik Yapı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Orakçı’nın kurduğu AREV Vakfı Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği eğitim yatırımları ile Türkiye’nin aydınlık geleceğine umut ışığı oluyor. Yatırımlarına bir yenisini eklen Orakçı’nın yeni markası olan Arev Okulları 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda hizmete girecek.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda hizmete girecek AREV Okulları sunduğu birçok özellik ile Türkiye’deki eğitim anlayışına yeni bir soluk getiriyor.

2011 yılında Marmara Mühendislik Yapı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Orakçı’nın kurduğu AREV Vakfı Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği eğitim yatırımlarının ardından yeni nesil bir eğitim kurumu ile 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda açılıyor. Temel ilke ve değerlere önce eğitim ve ahlak diyerek başlayan AREV Okulları sunduğu birçok fırsat ile yeni nesil okul anlayışını temsil eden önemli bir eğitim kurumu haline geliyor.

Uluslararası Cambridge Eğitim Farkı

10.000 metrekare alanda hizmet verecek AREV Okulları, öğrencilere aktivite çeşitliliği sağlayarak onları keşfetmeye, deneyimlemeye, oyun oynamaya, sosyalleşmeye ve öğrenmeye davet ediyor. Bununla birlikte Uluslararası Cambridge Eğitim sistemine tabi olan AREV Okulları; yeşil dostu ve engelsiz kampüs yapısı ile de farklılığını yansıtmaktadır.

Robotik Kodlamanın Önemi

Geçtiğimiz yıl robotik ve yapay zekâ konusunda önemli gelişmeler kaydettik. Avrupa Birliği’nin robotlar için geliştirdiği e-kimlik uygulamasından sonra tüm dünya ve Türkiye gözlerini robotik eğitim sistemine çevirdi. AREV Okulları teknolojik donanımlar, robotik kodlama, STEM çalışmaları, yapay zekâ ve Ar-Ge laboratuvarları ile değişen teknolojiye anında uyum sağlamakta.

Yaşayan Okul Yaşayan Kampüs

Sosyal yaşamın önemini de farkında olan AREV Okulları; açık ve kapalı spor tesisleri, havuz, buz pateni pisti, kişiye özel hobi bahçeleri, konferans ve sergi salonu, satranç merkezi, bale ve müzik odaları ve eğitsel drama ve tiyatro eğitimi ile öğrencilerine kampüsünde bir yaşam sunmakta. Böylece yaşayan okul yaşayan kampüs mottosu canlı tutulmakta.

AREV Okulları ile Doğru Branş Düzgün Gelişim

AREV Okulları; okul öncesi eğitim programlarında, eğitim yaklaşımındaki en büyük yanlış olan, çocukların bütün branşlarda başarılı olması üzerine kurulu olan ancak tüm branşlarda başarısız olmasına neden olan kronikleşmiş anlayışı yıkarak; onların en mutlu ve en yetenekli olduğu ve kendisine en fazla değer katabildiği branşları tespit ederek; o branşta uzmanlaşmasını sağlamayı hedef alıyor.

Spor Eğitimi

Kuşkusuz bireyi psikolojik ve fizyolojik olarak geliştiren önemli etmenlerden biri spordur. Düzenli yapıldığı takdirde insan gelişimini maksimum seviyeye çıkartacak birçok spor dalının eğitimini erken yaşta öğrencilerine kazandırmayı amaçlayan AREV Okulları birçok spor branşının eğitimini bünyesinde barındırıyor.

İşte Bu Spor Dallarından Bazılar

Satranç

Buz pateni

Yüzme

Futbol

Basketbol

Voleybol

Koç Öğretmen Sistemi

AREV Okulları Koç Öğretmen Sistemi ile eğitim sisteminde yeni bir çığır açıyor. Koç Öğretmen Sistemi ile rehber öğretmenlerimiz çocukların okul içerisindeki her şeyinden sorumlu hale gelecek. Çocukların ailelerinin bir parçası gibi hissetmelerini sağlamak amacıyla rehber öğretmenler çocukların sadece dersleri ile değil her problemiyle ilgilenerek mutlu ve başarılı bireyler olmaları yönünde, onlara yaşam koçluğu da yapacak.

ADRES VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Mustafa Kemal Cad. Molla Gürani Sok. No:9 Beylikdüzü Kampüsü Beylikdüzü / İSTANBUL

444 0 118

info@arevokullari.com

VEHBİ ORAKÇI KİMDİR? 

Gerçekleştirdiği başarılı projeler ile adından sıkça söz ettiren Vehbi Orakçı, yeni projesi AREV Okulları ile eğitim sisteminde birçok ilke aynı anda imza atıyor.

ÖNEMLİ BİR FIRSAT

Erzurum’un Horasan İlçesi’nde 5 çocuklu bir ailenin 4’üncü çocuğu olarak dünyaya gelen iş adamı Vehbi Orakçı, ortaokul, lise ve üniversite hayatı boyunca yatılı okullarda ve yurtlarda kalarak ve burslu okuyarak mühendis oldu. Doğduğu kente vefa borcunu ödemek adına Erzurum’a ilkokul ve ortaokul yaptıran Orakçı kurduğu AREV Okulları ile Türkiye’nin dört bir yanından zeki ve çalışkan öğrencilere hayatlarının fırsatını tanıyor.

EĞİTİMİNE 1,5 YIL ARA VERMEK ZORUNDA KALDI

Vehbi Orakçı 1970 yılında Erzurum’un Horasan ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Horasan Yeşilyurt İlköğretim Okulu’nda bitirdikten sonra bulunduğu kasabada Ortaokul olmadığından eğitimine 1,5 yıl ara vermek zorunda kaldı. Dönemin Horasan Kaymakamı Muammer Güler’in desteğiyle ortaöğretimine kaldığı yerden devam etti.

BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞTU

1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği bölümünü bitiren Orakçı mezuniyet sonrası Beykent Üniversitesi Uluslararası Politika ve Ekonomi bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı ve ardından Kültür Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nde Proje Yönetimi alanında doktorasına başladı.

İŞ ADAMI KİMLİĞİ

1993 yılında üniversite öğrencisi olarak  kuruluşunu gerçekleştirdiği Marmara Mühendislik ve Yapı Sanayi Şirketi bünyesinde: inşaat, proje, mühendislik ve gıda ticareti alanlarında önemli faaliyet gösterdi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİ

İş adamı olarak başarılı projelere imza atan Orakçı, daha fazla insana faydalı olabilmek ve başta eğitim alanında olmak üzere hayata dair her alanda hizmet edebilmek için 2004-2009 yıllarında Beylikdüzü İlçe kurucu Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. Bu dönemde Beylikdüzü eğitimde altın çağını yaşadı. Türkiye birincisi fen lisesi olmak üzere bölgeye 13 okul kazandırıldı.

GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLİK YAPTI 

Çocukluk yıllarında Anadolu’nun ücra köşelerinde çocukların maddi yetersizlikten eğitim hayatına devam edemediğine birinci dereceden şahit olan Orakçı, İstanbul’da da buna benzer bir soruna daha şahit oldu. İşlerinin yoğunluğuna rağmen 8 yıllık eğitim sistemine geçildiği esnada ikamet ettiği Beylikdüzü’nde bulunan Kavaklı Ortaokulu’nda birçok dersin boş geçtiğini gören Orakçı maaşını okula bağışlayarak 1 yıl boyunca  öğretmenlik yaptı.

EĞİTİME ADANMIŞ BİR ÖMÜR 

2011 yılında toplumun tüm katmanlarına hitap eden bir sorumluluk bilinciyle kurulan AREV Vakfı’nın Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Vehbi Orakçı AREV Vakfı ile Türkiye’nin dört bir yanında eğitime muhtaç çocuklara yardım eli uzatmaya devam ediyor. Bu çalışmalardan en özeli ise Orakçı’nın binbir zorlukla okuduğu köyünde yardıma muhtaç çocuklar için yapılan anaokulu, ilkokul ve ortaokul oldu.

EĞİTİM İÇİN YENİ BİR HAMLE: AREV OKULLARI

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda Mustafa Kemal Caddesi Molla Gürani Sok. No:9 Beylikdüzü Kavaklı kampüsünde hizmet vermeye başlayacak AREV Okulları; çeyrek asra yaklaşan birikim ve tecrübesi ile Türkiye’nin aydınlık geleceğine umut olacak. AREV Vakfı aracılığıyla verilen burslar ile her zaman eğitime destek olarak 10.000 metrekare alanda hizmet verecek AREV Okulları, öğrencilere aktivite çeşitliliği sağlayarak onları bilimi, sporu ve sanatı keşfetmeye davet ediyor.