,

Atabek Koleji İlkokulu doğa ile iç içe

Atabek Koleji İlkokulu

“Birlikte başaralım, birlikte hazırlanalım, birlikte keşfedelim” öğrenci ve velilere çağrıda bulunan Atabek Koleji, doğa içinde verdiği eğitimle dikkat çekiyor. Kampüsü yeşillikler içinde olan kolej, kendisini şöyle anlatıyor:

Yeşil ve Ferah Bir Kampüs

İstanbul’un koca taş bloklarının arasında yemyeşil bir cennet kampüstür Atabek Koleji. Günümüz çocuklarının hiç göremeyeceği doğal ortamı Atabekli çocuklar her gün yaşamakta, havasını solumaktalar.

Pek çok bitkinin bulunduğu bahçemiz adeta bir botanik bahçesi; içinde barındırdığımız bir çok hayvanla da eşsiz bir çiftliği andırmaktadır.

İlkokullu öğrencilerimiz bu cennet ortamında doğayı, bitki ve hayvan türlerini tanımakta, canlılara olan sevgileri katlanarak çoğalmakta, doğadaki olayları sebep sonuç ilişkileriyle öğrenmekte, mevsimsel özellikleri yakından takip ederek dünya , doğa, yaşam, zaman, madde kavramlarını yerinde etüt etmekteler. Kuş cıvıltıları arasında Müzik, Resim, Spor yapmanın yanı sıra, Matematik Türkçe, Fen Bilimleri çalışmanın da zevki bambaşka oluyor .

Öğrencilerimiz yalnızca bahçemizin bu büyüleyici ortamında değil sanat atölyelerimizde, dersliklerimizde de kendilerini harikalar diyarında hissediyorlar. Akademik başarıları artıyor,çeşitli spor dallarında yarışıyor, enstrümanları çalmayı öğreniyorlar. Görsel Sanatlar dersinde farklı materyallerle sanatın birçok türünü uyguluyor, iki boyutludan, üç boyutluya; somuttan, soyuta yönelen çalışmalara imza atıyorlar.

Zeka Oyunları, Aktivite ve Yaratıcı Düşünme Teknikleri

Yabancı dil derslerimizde dil öğrenmenin yanı sıra yabancı kültürlerle tanışıp, ortak yanlarımızı keşfediyor, farklılıkları harmanlayarak yeni dünyalar tanıyıp ufuklarını genişletiyorlar.

Zeka Oyunları, Drama derslerinde ve Sosyal Etkinliklerle yaratıcı düşünmeyi geliştirerek her türlü problemi çözmede pratiklik kazanıyor, öz güven duyguları gelişiyor, birey olmanın bilinciyle toplumda iyi bir yer edinmeyi hedefleyerek kendisine, ailesine, yurduna ve topluma yararlı olma yolunda ilerliyorlar.

Teknolojinin gelişim hızına Bilişim Teknoloji dersleriyle , akıllı tahta çalışmalarıyla yetişmeye çalışıyor, bilişim çağının gerektirdiği çağdaş normlarla donanıyorlar.

Atabek’te çocuklar Atatürk’ün ve atalarımızın bize bıraktığı değerleri gelecek kuşaklar için miras bilip, koruyup, yücelterek sonsuza taşımanın yollarını çiziyorlar.

Adres
Cebeci Cad. No:78-80 Küçükköy
Gaziosmanpaşa / İSTANBUL

İletişim Bilgileri
Telefon -0212 538 10 07
Faks – 0212 538 10 73

E-Posta Adresi
bilgi@atabekkoleji.com