,

Ataşehir’de Okan farkı 

Okan Koleji, Ataşehir Kampüsü ile ikinci yabancı dil öğrenimi ve alt yapı imkanlarıyla yine ön plana çıkıyor.  

Okan Koleji, Ataşehir Kampüsü ile ikinci yabancı dil öğrenimi ve alt yapı imkanlarıyla yine ön plana çıkıyor.

İstanbul Okan Üniversitesi’nin bilimsel eğitim altyapısı ve birikiminden aldığı güçle kurulan Okan Koleji, Tuzla ve Ataşehir kampüslerinde akademik yönden donanımlı, araştıran, sorgulayan, iletişim becerileri gelişmiş, öz güveni yüksek, başarılı ve mutlu bireyler olarak yetiştiriyor. Öğrencilere üst düzeyde bilimsel ve kaliteli eğitim ortamları sunuluyor. İstanbul Okan Üniversitesi’nin bilgi birikimi ve gücü ile bilim, sanat ve sosyal alanlarda güçlenerek ilerleyen Okan Koleji öğretmenlerine Eğitim Fakültesi’ndeki akademisyenler tarafından hizmet içi eğitimler ve bireysel danışmanlık eğitimleri veriliyor.

MODERN KAMPÜS

14 bin metrekare kapalı alan ve 2 bin 400 metrekare bahçe alanında kurulu kampüste öğrencilere, ferah, güvenli iç mekânları ve derslikleri, yabancı dil derslikleri, mini golf stüdyosu, yüzme havuzu, kapalı spor kompleksi, güzel sanatlar atölyeleri, piyano, müzik  orkestra odası, fizik, kimya, biyoloji-bilişim teknolojileri laboratuvarları, zengin kütüphanesi, tiyatro ve dans stüdyoları ile bilişsel, fiziksel ve sosyal gelişimlerine en üst düzeyde katkı sağlayacak eşsiz bir altyapı olanağı sunuyor.

ÖĞRENCİLERİ YAŞAMA HAZIRLIYOR

Okan Koleji’nde öğrenciler sadece sınava hazırlanmıyor, öğrenmeyi proje mantığı ile yönlendirirken öğrenciyi merkeze alarak sürecin ana parçası ve şekillendiricisi olmasını sağlıyor, koçluk becerileri ile donatılmış öğretmenleri sayesinde her öğrencinin farklı olduğunu biliyor, gelişimlerini destekleyecek programlar uyguluyor.

Yüksek donanımlı fizik-kimya-biyoloji-matematik ve bilişim laboratuvarları, yaklaşık 6 bin kitap, başta Britannica olmak üzere online araştırma veri kaynaklarına sahip kütüphanesi her türlü bilgiye erişen öğrenciler araştırarak, yaparak, yaşayarak öğreniyorlar.

İngilizce’nin yanı sıra Çince, Almanca, İspanyolca veya Fransızca ikinci yabancı dil olarak veriliyor

Okan Koleji Ataşehir Kampüsü’nde akademik olarak bilgili ve donanımlı bireyler olarak yaşama hazırlanan öğrencilere anaokulundan itibaren, anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilen İngilizce eğitiminin yanında Çince (İstanbul Okan Üniversitesi Konfüçyus Enstitüsü desteği), Almanca, Fransızca veya İspanyolca dillerinden biri ikinci yabancı dil olarak veriliyor.

ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA YÜZDE 100 BAŞARI

Merkezi sınavlara hazırlık sürecini dört yıla yayan  Okan Koleji, hafta içi 9’uncu. sınıflarda 156, 10’uncu sınıflarda 468 saat; 11’inci sınıflarda hafta içi, hafta sonu, yarı yıl tatili ve Ağustos döneminde 789 ve 12’inci sınıflarda ise bin 170 saat ücretsiz ek ders ve kurs veriyor.

10’uncu sınıflarda minimum 8; 9’uncu ve 10’uncu sınıflarda 8 deneme sınavı, 11’inci sınıflarda minumum18 YGS ve ders deneme sınavı,12’inci sınıflarda 25 YGS /13 LYS deneme sınavı uygulanıyor. Bu hazırlık sistemi ile tüm mezunlar hedefledikleri üniversitelere yüzde 100 başarı ile yerleştiriyor. Alanında uzman koçluk becerisine sahip eğitmenler, öğrencilere birebir etüt, mesleki rehberlik ve tercih danışmanlığı hizmeti veriyor. Uygulanan dış merkezli ulusal deneme sınavlarının sonuçları ölçme değerlendirme merkezi uzmanları tarafından analiz ediliyor ve öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre ders çalışma programı hazırlanıyor. Bu deneme sınavlarıyla öğrenciler gerçeğe çok yakın YGS/LYS deneyimi yaşama imkanı ve bireysel değerlendirilmeleri doğrultusunda kazanımlarını tamamlamak amaçlı ücretiz bireysel, grup ve toplu sınıf çalışma programlarına yönlendiriliyor. Rehberlik ve Psikolojik Danışman, sınıf ve ilgili branş öğretmenlerinin çok yakından takibi, alan tercih danışmanlığı ve katıldıkları özel kişisel gelişim seminerleri ile Okan Koleji öğrencileri tüm üniversite hazırlık sürecini mutlu ve huzurlu geçirerek başarılı sonuçlar alıyor.

Okan Koleji mezunlarına Okan Üniversitesi’nde yüzde 50 burs ile okuma imkanı da sunuyor.

SANATÇI VE SPORCU YETİŞİYOR

Okan koleji, Yetenek Geliştirme Programı ve aktivite kulüpleri ile öğrencilerini birçok sanat, spor alanına yönlendirip geleceğin sanatçı ve sporcularını yetiştiriyor. Türkiye’de müfredatına golf branşını adapte etmiş ilk pilot okul olan Okan Koleji, spora verdiği önemi de ortaya koyuyor. Öğrencilerin güçlü yönleri keşfederek, yeteneklerini en iyi şekilde kullanmalarına imkan sağlıyor.