,

Bahçeşehir Okullarında Çift Dilli Eğitim Sistemi

Türkiye’de çift dilli eğitimin öncülüğünü yapan Bahçeşehir Okulları başarıyla uyguladığı sistemiyle İngilizceye anadil seviyesinde hakim olacak bireyler yetiştiriyor. Okulun internet sitesinde Çift Dilli Eğitim Sistemi’ne

Bahçeşehir Okullarında uygulanan Çift Dilli Eğitim Sistemi güçlü bir teorik altyapıya sahip. Teorik altyapının okullarda eksiksiz uygulanması için kurum içi eğitimler veriliyor ve sistemin doğru şekilde uygulanması merkez tarafından denetleniyor. Ölçme ve değerlendirme için uluslararası kurumlarla birlikte çalışılıyor. Yabancı dil eğitim kitapları titizlikle seçiliyor. Eğitimin her aşaması uzmanlar tarafından planlanıyor ve hayata geçiriliyor. Türkiye’de çift dilli eğitimin öncülüğünü yapan Bahçeşehir Okulları başarıyla uyguladığı sistemiyle İngilizceye anadil seviyesinde hakim olacak bireyler yetiştiriyor.

İNGİLİZCE EĞİTİMİNDEKİ HEDEFLER

Dört dil becerisini (okuma – yazma – dinlediğini anlama – konuşma) eşit derecede kazandırmak,

Anadolu Liseleri ve Yabancı Liselerde hazırlık sınavı muafiyeti,

CAMBRIDGE ESOL sınavlarında başarılı olmak,

Uluslararası sınavlarda ve proje yarışmalarında başarı kazanmak,

TEOG’da yabancı dil başarısını en üst seviyede tutmak.

ULUSLARARASI SINAVLAR

Bahçeşehir Okullarında uluslararası geçerliliği olan ve bağımsız merkezler tarafından yapılan sınavlarla öğrencilerinin dil edinim gelişimleri objektif bir yöntemle takip edilir. Kanada’da pek çok prestijli eğitim kurumuna hizmet veren Precise Solutions isimli ölçme ve değerlendirme firması vasıtasıyla öğrencilere yabancı dil kazanımlarına göre özel olarak hazırlanmış online sınavlar uygulanır.

2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerimize yılda 3 kere uygulanan bu sınavlarla öğrencinin dil gelişimi takip edilir ve desteklenir. Öğrenci bazında raporlamalar öğrenci, öğretmen, okul idaresi ve veliye sürekli takip, teşhis ve telafi imkanı sağlar ve ayrıca öğrenciye sadece kendi okulundaki öğrenciler arasındaki yabancı dil yeterliliğini değil, diğer ülkelerde yaşayan yaşıtları arasındaki yabancı dil yeterliliğini de ölçme fırsatı verir.