,

Başak Koleji öğrencileri yarınlara hazırlıyor

Özel Başak Koleji Kurucu Temsilcisi Celal Demir

Özel Başak Koleji Kurucu Temsilcisi Celal Demir, öğrencileri yarınlara hazırladıklarını söyleyerek, “Her öğrencimiz bizim için önemli bir değerdir. Onları başarılı geleceğe, güzel yarınlara hazırlıyoruz” dedi

Özel Başak Koleji’nin Konya’nın en eski ve köklü kurumlarından birisi olduğunu söyleyen Kurucu Temsilcisi Celal Demir, “Kolejimiz her öğrencinin öğrenebileceğini kabul eder. Çoklu zeka kuramına dayalı öğrenme stili destekli tam öğrenme modelini başarıyla uygulamaktadır. Yapılandırmacı eğitime uygun program ve fiziki mekanlarla öğrencinin buluş kabiliyetini ortaya çıkararak öğrenmeyi öğretir. Etkin farklılaştırılmış eğitim programıyla Değerler eğitimini birlikte sürdürmektedir. Geleceğe yön verecek nesilleri bilgi kültür ve manevi değerlerle donatarak, vizyonunu kalitesi ve değerleri ile Hayallerde yaşatılan seçkin okul olarak belirlemiştir. Etkin rehberlik, bireysel danışmanlıkla öğrenciye özel eğitimle; Okuyan,üreten ve uygulayan gençleri yetiştirerek yarınlara hazırlar.” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM VE BİLİMDE ÖNEMLİ BAŞARI

Özel Başak Koleji öğrencilerinin eğitim ve bilim alanında önemli başarılar kaydettiğine değinen Demir, “İleri düzeyde Fen eğitimi alan bilimsel gerçeğe ulaşmada yorum gücüne sahip bilgilerden hareketle analiz ve sentez yaparak doğru sonuçlar çıkaran, problemlerin çözümüne bilimsel düşünce arayan öğrencilerimiz çeşitli projelere imzalar atmışlardır. TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen öğrencilerimiz ‘siyah havucun toz haline getirilmesi’ projesi ile yarışmaya katılmışlardır. Matematik “Doğanın içine bırakılan ipuçlarıdır” Özel Başak bu ipuçlarını yakalamasını bilen, düşünce gücünü geliştiren, öz güveni gelişmiş öğrenciler yetiştirmektedir. Bu amaçla düzenlenen Matematik olimpiyatları ve Bursluluk sınavlarında dereceye giren öğrenciler Özel Başak’ta burslu olarak öğrenim görmeye hak kazanırlar. Bu bağlamda yetişmiş öğrencilerimizin son çalışması TÜBİTAK’a sundukları ‘Başak asal sayı’ projesidir.” dedi.

GELECEĞİN MÜHENDİSLİĞİNE İLK ADIM

‘Başak Koleji olarak Türkiye genelinde bir ilke imza atmanın gururunu yaşadık.’ diyen Celal Demir, “Lise düzeyinde kurduğumuz Mekatronik Kulübü ile öğrencilerimizin bu alanda gelişmelerine imkan sağladık. Kulüp çalışmaları kapsamında öğrencilerimiz 4 adet robot ve uçak üreterek yeteneklerini ve mekatronik zekalarını ortaya koydular. İlerleyen günlerde üniversiteler arası robot ve uçak yarışmalarına hazırlanan öğrencilerimizin hedefi bu yarışmalarla proje ve çalışmalarını ülke ve dünya genelinde sergilemek.” şeklinde konuştu.

SPORDAKİ DERECELER GÖĞÜS KABARTIYOR

Sporda da önemli başarılar yaşadıklarının altını çizen Özel Başak Koleji Kurucu Temsilcisi Celal Demir, “Başakspor Kulübü Türkiye Hentbol liginde Konya şampiyonu oldu. Öğrencilerimizin eğitimlerinin yanında sporunda tüm branşlarında en üst düzeyde temsil etmeleri için mücadele vermekteyiz. Hentbol takımımızla elde ettiğimiz bu başarıyı futsal ve yüksek atlamada da sürdürerek bölge genelinde derecelerimiz ve kazandığımız kupa ve madalyalarla göğsümüz kabarmıştır. Bu başarılarımızı sporun futbol, basketbol, güreş ve okçuluk dalları ile de genişleterek daha da ileri taşımayı hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızda Beden Eğitimiz Öğretmenimiz Mehmet Ali Bülbül’e ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. Ayrıca Taekwondo’da Avrupa şampiyonu öğrencimiz Maide Nur Uysal’ı tebrik ederiz” dedi.