,

Bilgi Koleji’nde kardeşlere özel %55 burs fırsatı!

Bilgi Koleji'nde kardeşlere özel %55 burs fırsatı!

Merkezi sınavdaki başarıyı bursla ödüllendiren Bilgi Koleji, kardeşlere de eşit eğitim görme fırsatı tanıyor. Kolej, kardeşlere yüzde 55 burs vererek iki kardeşin aynı imkanlardan faydalanmasını sağlıyor. İşte  Bilgi Koleji’nden bu konuda yapılan bilgilendirme:

“Bilgi Koleji olarak çocuklarına ayrım yapmadan kaliteli eğitim öğretim imkanlarını sunmak isteyen aileleri destekliyor ve kardeşlere %55 burs vererek ailelere çocukları için eşit eğitim öğretim imkanları sunabilme fırsatı veriyoruz.

Dijitalleşen dünyada girişimcilik alanında istikrarlı ve başarılı bireyler yetiştirmek için tüketici bireylerden çok üretici bireylere dönüşüm ihtiyacı olacağının öngörüsündeyiz. Çağın gereksinimlerini karşılamak için gelişen bilim ve teknolojiye hakim olmak gerekmekte. Bunun yanı sıra özellikle akademik başarının yanına İngilizce konuşma becerisini eklemek son derece önemlidir. Sanat, spor ve kişisel gelişim ise bireyin sağlıklı, mutlu ve tam donanımlı olabilmesi için evrensel gerekliliklerdir.”

BİLGİ KOLEJİ’NİN EĞİTİM SİSTEMİ; a+5b EĞİTİM MODELİ

Bilgi Koleji’nde biz “Eğitimde Çözümler Üretiyoruz” Çünkü biz “Eğitim Mühendisiyiz“

İçerisinde bulunduğumuz dijital çağın gereksinimlerini karşılamak için 2050 yılının becerileri ile donatılmış bireylere ihtiyaç duyulmaktadır. Bireyin ve toplumun gelişmesi için bu becerilerden yararlanılması gerekmektedir. “a+5b Eğitim Modeli” disiplinler arası ve uygulamaya yönelik yaklaşımıyla, akademik gelişime (a) ek olarak belirlediğimiz ve 5 beceri (5b) olan; İngilizce, bilişim, sanat, spor ve kişisel gelişimi hedefleyen öğretim sistemidir.

Farklı bir bakış açısıyla a+5b sistematiği; bilginin oyunlaştırılarak pratiğe dönüştürülmesi, çocuklarımızın “5b” olarak belirlenen alanlarla birlikte, akademik gelişiminin her öğrencide zirveye ulaşmasını sağlamaya yönelik metotlarla eğitim verilmesidir.

Belirlediğimiz bu 5 beceriyi kazanmış, akademik alanda başarılı, etik değerlere sahip, bireylerin yetişmesi birçok alanda fayda sağlayacaktır. Dijitalleşen dünyada girişimcilik alanında istikrarlı ve başarılı bireyler yetiştirmek için tüketici bireylerden çok üretici bireylere dönüşüm ihtiyacı olacağının öngörüsündeyiz. Çağın gereksinimlerini karşılamak için gelişen bilim ve teknolojiye hakim olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra özellikle akademik başarının yanına İngilizce konuşma becerisini eklemek son derece önemlidir. Sanat, spor ve kişisel gelişim ise bireyin sağlıklı, mutlu ve tam donanımlı olabilmesi için evrensel gerekliliklerdir.

Okulumuzda erken yaşta çocuklara üretim odaklı beceriler kazandırmak hedeflenmiştir. Bu nedenle eğitim sistemimize uygulama ve pratik kazanım alanları entegre edilmiştir. Amacımız; öğrencilerimizin gelecekte mesleki anlamda seçimler yaparken deneyimlerine, edinimlerine ve en önemlisi yeteneklerine uygun alanlara yönelebilmelerini sağlamaktır. Çocuklarımızın yetenek ve eğilimlerinin doğru belirlenmesi eğitim sistemimizin önceliği olduğundan, kurumumuzda uluslararası güvenilirliği onaylanmış, bilimsel ve genetik testler rehber öğretmenlerimiz ve uzmanlar tarafından uygulanmaktadır.

Bu bağlamda “a+5b Eğitim Modeli” ile eğitimin iki temel amacı olduğunu söyleyebiliriz. Bu amaçlardan birincisi, üniversite düzeyinde meslek seçecek öğrencilerimize doğru planlama yapabilecek deneyimleri kazandırmak, ikincisi ise öğrencileri farklı disiplinler ile ilgili problemleri çözmek için günlük yaşamlarında yaratıcı çözümler bulup uygulamalarını sağlamaktır.

“a+5b Eğitim Modeli” öğrencinin verimliliği ve mutluluğu odaklı olmasının yanı sıra eleştirel düşünme, yaratıcılık, yenilenme, problem çözme, üretkenlik ve sorumluluk gibi gelecek yüzyılın becerilerini de kapsamaktadır.

BİLGİ KOLEJİ’NİN İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES

Ataşehir Kampüsü: Yenişehir Mh. Yanyol Cd. Çağlayan Sk. No: 22
Ataşehir /İstanbul Türkiye

Genel Müdürlük: Bahariye Caddesi Süleymanpaşa Sokak No:2 Kadıköy/İstanbul
Türkiye

ARA

Ataşehir Kampüsü: 0216 234 31 91

Genel Müdürlük: 0216 550 99 50

bilgi@bilgikoleji.com

www.bilgikoleji.com

yasar.solak@bilgikoleji.com

ortaokul@bilgikoleji.com

lise@bilgikoleji.com

pazarlama@bilgikoleji.com

atasehirbilgi@bilgikoleji.com