,

Cemre Okulları öğrenme merakını canlı tutuyor

Çamlıca, Halkalı, Güneşli ve Bolvadin kampüsleri ile eğitim sektörüne önemli bir katkı sağlayan Cemre Okulları, kendine özel eğitim sistemi ile de dikkat çekiyor.

Çamlıca, Halkalı, Güneşli ve Bolvadin kampüsleri ile eğitim sektörüne önemli bir katkı sağlayan Cemre Okulları, kendine özel eğitim sistemi ile de dikkat çekiyor. Kurum, iddiasını da şu cümlelerle dile getiriyor: “Cemre Koleji akademik kadrosu, çocuklarda öğrenme merakının canlı tutulmasını, öğrenmenin bir keşif süreci olarak yaşanılmasını önemser. Çünkü hiçbir bilgi insanın kendi keşfettiği, deneyimlediği bilgi kadar kalıcı olmayacaktır. Ezber bilgiler çocukların yeni şeyler keşfetmesini kolaylaştırmazken, deneyimle ve keşifle kazanılan bilgi çocuğa yeni dünyaların kapısını açar.” İşte Cemre Koleji’nin “Biz Kimiz” sorusuna verdiği cevap:

Değerli aileler; 

Günümüzün en değerli kavramlarından biri olan “eğitim” hem çocuğu hem de aileyi etkileyen oldukça önemli bir süreçtir. Her okul, kuruluşunda kendince hedefler ve idealler belirler ve bu doğrultuda eğitim verir. Cemre Koleji eğitim ve öğretime kollarını açarken merkezine “çocuğun ruh dünyasını” koymuş bir eğitim yuvasıdır.

Günümüz çocuklarının gelişimi sizin çocukluğunuzdan oldukça farklıdır. Bu yeni nesle hitap etmek elbette daha farklı yöntem ve teknikleri gerektiriyor. Eski çağlarda eğitimin önü sadece belli bir zümre için açıktı ve bilgiye sahip olmak oldukça güçtü. İnternet çağıyla birlikte bilgiye ulaşmak hem çok kolay bir hale geldi hem de aynı bilgiye ulaşmanın birçok yolu olduğu keşfedildi. Günümüz çocuklarının bilgiye ulaşmada zorluk çekmek gibi bir problemi yok. Fakat bu yeni nesil; bilgiyi özümsemede, hayatlarına geçirmede, bilgiye olan meraklarını canlı tutmada zorluk çekiyor. Öğrenmeye karşı merakını yitirmiş çocuklara çok daha sık rastlıyoruz ve bu da bizi eğitim sürecinde farklı yöntem ve teknikler geliştirmeye yönlendiriyor.

Cemre Koleji akademik kadrosu, çocuklarda öğrenme merakının canlı tutulmasını, öğrenmenin bir keşif süreci olarak yaşanılmasını önemser. Çünkü hiçbir bilgi insanın kendi keşfettiği, deneyimlediği bilgi kadar kalıcı olmayacaktır. Ezber bilgiler çocukların yeni şeyler keşfetmesini kolaylaştırmazken, deneyimle ve keşifle kazanılan bilgi çocuğa yeni dünyaların kapısını açar.

Cemre Koleji olarak akademik kadromuzun çocuk psikolojisinden anlamasına oldukça önem veriyoruz ve bu nedenle düzenli olarak Uzman Psikolog Oyun Terapisti Mehmet Teber’den eğitim alıyoruz. Aldığımız her eğitim bizi çocuk psikolojisi hakkında daha çok bilgilendiriyor. Ve böylelikle olaylara daha farklı gözden bakabiliyoruz.

Cemre Koleji çocukların hem akademik başarısı için hem de ruh sağlıkları için birçok değeri misyon olarak benimsemiştir. Çocuklarımızın akademik gelişimlerini takip edebilmek ve onlara tıkandıkları yerlerde çözümler sunabilmek amacıyla okul psikoloğumuz kontrolünde “dikkat”, “algı” ve “zeka” testi gibi ölçümler yapıyoruz. Bu ölçümlerden aldığımız bilgileri hem velimiz hem de çocuğumuzla paylaşıyoruz. Böylece çocuk kendiyle alakalı süreçlerin dışında, edilgen bir durumda kalmıyor ve kendisi birtakım çözümler geliştirme yoluna gidiyor.

Okul olarak çocukların hayatın içinde edilgen bir konumda kalmamalarını çok önemsiyoruz. Bu anlamda attığımız adımlardan biri de okulumuzda zil olmamasıdır. Böylece çocuklar zamanın daha çok farkında oluyorlar ve okul onlar için sistemde söz haklarının olduğu ve kendi sorumluluk alanlarının oldukça geniş olduğu bir yer haline geliyor. Bir çocuğun içinde kaybolduğu ve sürekli yönetilip pasifize edildiği bir okul anlayışı yerine her çocuğun kendi değerini hissettiği özel bir okul anlayışı ile çalışıyor.

Cemre Koleji olarak sizleri ve çocuklarınızı bu imkanlardan faydalanmanız için Cemre Koleji yerleşkemize bekliyoruz.