,

Çözüm Okulları’nın eğitim felsefesi

Çözüm Okulları

Çözüm Okulları’nın eğitim ve öğretim felsefesine göre ; “Öğrenemeyen çocuk yoktur. imkan ve fırsatları olmayan öğrenci vardır.” Bu sebeple Caroll’un dediği gibi; “Öğrencinin ihtiyaç duyduğu şey zaman ve öğrenme fırsatlarıdır.” Çözüm Okulları’nda öğrenciler okulda öğrenir, evde pekiştirirler. Çözüm Okulları eğitim programında iki yabancı dil bulunur. Çözüm öğrencileri gelecek için önemli iki yabancı dil olan İngilizce ve Arapça’yı öğrenirler. Çözüm Okulları dil eğitimi programı üst düzey uzmanlarca hazırlanmış olup, zengin müfredat içeriğine ve iyi bir temele sahiptir. Çözüm okullarında uygulanan tam öğrenme modeli ile dersini anlamayan ve öğrenmeyen öğrencinin kalmaması için gerekli tüm çalışmalar yapılır. Bir konunun anlaşılıp anlaşılmadığı değerlendirilir. Anlamayan öğrencilere tekrar anlatılır. Yine anlamayan öğrencilere bire bir eğitim verilerek anlaması sağlanır. Öğretmen merkezli olmayan öğrenci merkezli interaktif eğitim temel felsefemizdir.

SINAVLARA HAZIRLIK

Çözüm öğrencileri, sınavlara okulda hazırlanır. Liseye hazırlık 6.sınıftan başlar sınıfta devam eder, 8.sınıfta zirveye ulaşır. Hafta içi, hafta sonu etütler; yaz ve sömestr hızlandırma kampları ile eksikler tamamlanır. Ders yoğunlukları Liseye geçişe göre ayarlanır ve tamamen sınava endeksli bir 8.sınıf planlanır. Danışman öğretmenler tüm öğrencilerin okul ve ev çalışma planlarını takip eder ve en az ayda bir kere velilerle irtibata geçerek bilgilendirme yapar. Lisede öğrenciler YGS/LYS sınavlarına dokuzuncu sınıftan itibaren başlar.11 ve 12. Sınıflarda ise tamamen sınava yönelik çalışmalar yapılır. Öğrencinin istediği üniversiteye girebilmesi için gerekli tüm alt yapılar hazırlanır. Tüm çalışmalar dışarıdan eğitimlerle desteklenir. Çözüm yayınları baz alınarak diğer yayınlardan da faydalanılır. Öğrencinin gelişim durumu aylık olarak velilere bildirilir.

FARMING SCHOLL

Modern dünya, doğal yaşam ile insanlar arasına aşılması güç, büyük duvarlar ördü. Çözüm Okulları, bu gerçekten hareketle, insanın ham maddesi olan toprakla ve doğayla olan bağını yeniden tesis etmek için yeni bir öğretim yöntemini benimsedi. Farming School, öğrencilere insanın; doğanın sahibi değil parçası olduğunu; doğanın sınırsız bir tüketim kaynağı olmadığını, tüketirken doğru yöntemlerle hareket etmesi gerektiğini öğretmeye ve benimsetmeye çalışan eğitim modelinin Çözüm’deki adıdır.

SOSYAL GELİŞİM

Öğrencinin birey olarak toplumda yerini alabilmesi ve insanlarla sağlıklı bir ilişki kurması için sosyalleşmesi gerekir. Sosyal alanda her tür çalışma yapılarak öğrencinin sağlıklı ve doğru bir kişilik geliştirmesi için çalışılır. Sosyal ilişkilerde; medeni cesaret, doğru bir dil, içselleştirilmiş ve yapay olmayan bir beden dili ve yerine göre şekillenen bir yüz şarttır. Çözüm Okulları olarak bunu hedefliyor ve tüm alt yapısını oluşturuyoruz.

MANEVİ EĞİTİM

Çözüm Okulları’nda, öğrencilerimiz uygulanan programlarla akademik olarak yetiştirilir.Öğrencimizin akademik olarak en üst düzeyde yetişmesi için gerekli programlar Eğitim-Öğretim yılı başlamadan yapılır ve dönem içinde uygulanır. Çözüm Okulları; öğrenciyi bir fert olarak ele alır. Yaşları ve gelişimlerine uygun olarak hazırlanan çalışmalarımızla; sosyal yönleri güçlü, öz kültürüne, milli/manevi değerlerine bağlı, ahlaki ve evrensel değerleri içselleştirmiş gençler yetiştirmek için tüm enerjisiyle çalışır.

SPORTİF GELİŞİM

Çözüm Okulları, öğrencinin akademik, sosyal ve psikolojik gelişimi yanında bedensel gelişimini de önemser ve ona göre çareler üretir. Kendi bünyesinde bulunan; yüzme havuzu, spor, fıtness salonu ve saunasıyla öğrencinin bedensel gelişiminin üst seviyede olmasına katkı sunar.  Ayrıca sınıflar arası ve okullar arası futbol, voleybol, basketbol, okçuluk müsabakalarına katılıyoruz. Bunun yanında çocuklarımızın kendilerine olan güvenlerini arttırmak ve bedensel gelişimlerine katkı sunmak için badminton etkinliklerine katılım sağlıyoruz.

ÇÖZÜM OKULLARI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Şube Adı : Anaokul
Telefon : 0212 294 55 49
Mail : anaokul@kagithanecozum.com
Adres : Merkez Mh. Kemerburgaz Cd. No:148 Kağıthane/İSTANBUL

Şube Adı : İlkokul
Telefon : 0212 294 55 42
Mail : ilkokul@kagithanecozum.com
Adres : Merkez Mh. Kemerburgaz Cd. No:148 Kağıthane/İSTANBUL

Şube Adı : Ortaokul
Telefon : 0212 294 55 49
Mail : ortaokul@kagithanecozum.com
Adres : Merkez Mh. Kemerburgaz Cd. No:148 Kağıthane/İSTANBUL

Şube Adı : Anadolu ve Fen Lisesi
Telefon : 0212 294 55 45
Mail : anadolu@kagithanecozum.com
Adres : Merkez Mh. Kemerburgaz Cd. No:148 Kağıthane/İSTANBUL

Şube Adı : Temel Lise
Telefon : 0212 321 43 01
Mail : temellise@kagithanecozum.com
Adres : Merkez Mh. Çobançeşme Cd. No:8 Kağıthane/İSTANBUL

Şube Adı : GOP Temel Lise
Telefon : 0212 417 10 27
Mail : goptemellise@kagithanecozum.com
Adres : Merkez Mh. Çukurçeşme Cd. No:21 Gaziosmanpaşa/İSTANBUL

Şube Adı : Kişisel Gelişim Kursu
Telefon : 0212 294 99 09
Mail : kurs@kagithanecozum.com
Adres : Hamidiye Mh. Girne Cd. Serdar Sk. No:17 K:4 Kağıthane/İSTANBUL