,

Derece Okulları’ndan burs müjdesi

derece okulları bursluluk sınavı

Derece Okulları Anadolu Lisesi ve Ortaokul için okula kabul sınavına giren her öğrenciye yüzde 80 burs veriyor.  Derece Okulları’nda Anadolu Lisesi ve Ortaokul İçin Okula Kabul Sınavı: 19-20 Mayıs 2018

DERECE OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİ

2002 yılında eğitim sektöründeki aksak yönleri tamamlamak, kurguladığı eğitim modelleriyle sektöre öncü olmak amacıyla etüt merkezi olarak faaliyete başlamıştır. İdealist öğretmenlerin bir araya gelmesi ile gerçekleşen kuruluş döneminde 7 öğrenci ile başladığı ilk eğitim öğretim dönemini 128 öğrenciyle tamamlamış; kısa sürede sınavlara hazırlığın markası haline gelmiştir. Sadece iyileri yetiştiren değil her öğrencinin iyi yetiştirilmesine inanan DRC, ilk olarak açıldığı Maltepe’de yıllarca kitlesel başarıda birinci sırada yer almıştır.
Hızlı değil, kalıcı ve sağlam adımlarla ilerleme hedefi olduğu için; reklam yerine hizmet kalitesine yatırım marka bilinirliğini geciktirmiştir. Aldığı referanslarla büyüyen kurum herkesin bildiği bir kurum olmasa da bilenlerin iyi bildiği bir kurum haline gelmiştir.

2002 yılında bir yatırımcı kurum olarak değil bir girişimci kurum olarak faaliyetine başlamıştır. Bireysel ilgiyi ön planda tutan DRC eğitim kurumları yüzlerce öğrencisine verdiği özel derslerle alt yapısı zayıf öğrenciler de bile ciddi lise ve üniversite kazandırma başarısına imza atmıştır.

2009 yılında gelindiğinde kurumsal sürecini tamamlamış, sonrasında üç şirketin ortak markası olarak yola devam edecektir. Eğitimdeki başarısıyla Kartal’da, Pendik’te, Kadıköy’de, Ataşehir’de de ciddi bir öğrenci potansiyeli oluşmuştur; Küçükyalı’daki ilk dershanesine buralardan öğrenci çekmeyi başarmıştır. Kartal, Kadıköy, Pendik, Tuzla, Ataşehir, başta olmak üzer İstanbul’un farklı bölgelerinde şubeleşeceği süreçte dershaneler kapanma sürecine girmeden özel okullar alanında ilerleme kararı almıştır.

Özel okullar ve kolej sürecinde çalıştığı profesyonel eğitimciler ve eğitim yöneticileri sayesinde farklı eğitim modelleri geliştirmiştir. Degem, academica, stem, endüstri 4.0 bunlardan sadece bir kaçıdır.

İlk kıvılcım Küçükyalı’daki liseyle başlamış; hemen o sene Cevizli’deki özel okullar devreye girmiştir.

Şu an bünyesinde anaokulu, ilkokul, ortaokullar, liseler, bulunmaktadır. İlklerin eğitim kurumu DRC, sınavlara hazırlık konsepti okulculuğun başlatıcılarındandır. Sınavlara hazırlıktaki başarısını daha ilk Senelerden itibaren okulculukta fark etmiştir.

Butik eğitim ilgisini kampüsün olanaklarıyla birleştirmiş olan okullar, her bireye kendine özel bir eğitim profili çizme hedefiyle hızla büyümektedir. 2002’den beri robotik ve kodlama alanındaki başarısıyla, Hackidhon turnuvalarındaki üstün başarılarıyla mevcut özel okulların çok üzerinde bir hizmet politikası izlemektedir.

Sanayi 4.0, yapay zekâ, 10T gibi kavramlar üzerine geleceği mesleklerini bugünün eğitim modellerine kurgulanmaktadır. Özel geliştirilmiştir akıllı ekran ve akıllı içerikler, zihin haritaları ve hafıza teknikleri, çoklu yabancı dil eğitimleriyle öğrenme hızını artırıp gençlerimizin kaliteli zaman geçirmesine ve zamanı doğru planlamasına zemin hazırlamaktadır.

Derece Okulları güçlü yabancı dil alt yapısını 2010 yılında kurulmuş dil okullarından almaktadır. Bugün bir çok uluslararası dil sınavlarına ev sahipliği yapan Derece; Oxford, Cambridge, Pearson, Macmillan gibi saygın yayınlar ve üniversitelerle ortaklaşa çalışma yürütmektedir. Uluslararası ve ulusal sınavlarda alınmış yabancı dil sınav başarıları bulunmaktadır.

Kültürel, sosyal ve sportif aktivitelerle de akademik başarısını aratmayan DERECE; yüzme, yakan top, futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, tenis, gibi birçok alanda İstanbul il birincilikleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yaşama değer katan Anadolu yakasındaki birçok sosyal sorumluluk projesinde DERECE’yi görmeniz mümkün. Okul korolarında da birçok enstrüman çalan öğrenci ve şarkı yarışmalarında dereceleri olan öğrencileri görmeniz mümkün.

Açtığı kampüslerin olanakları ve ulaşımdaki kolaylığıyla Gebze’deki, Tuzla’daki, Pendik’teki, Kartal’daki, Maltepe’deki , Kadıköy’deki , Ataşehir’deki öğrencilere hitap edebilmektedir. Böylelikle Anadolu Yakası’ndaki özel okullar ve kolejlere rakip olmaktadır. Gittiği her bölgede mevcut okulların da güçlü eğitim programlarıyla eğitim çizgisini ileriye taşımaktadır. Hala birçok farklı eğitim markasının eğitim faaliyetlerine ve kuruluşuna destek vermektedir. Herhangi bir vakfa ve zihniyete hizmet etmeyen üç nesil öğretmen geleneğinden gelen Emre Ünlü‘nün eğitimin duayen isimleriyle kurduğu çağdaşlık ve kaliteli ön planda tutan bir eğitim markasıdır.