,

Doğa Koleji Robotik takımı Çin Yolcusu

Doğa Koleji Acıbadem Kampüsü Robofuries 2 takımı, kasım ayında Çin'de düzenlenecek olan Uluslararası Robot Olimpiyatı'na gitmeye hak kazandı.

Doğa Koleji lise öğrencileri kodlama projeleri ile uluslararası bir proje ödülü daha kazandılar. Fen ve Teknoloji liseleri öğrencilerimizin de dahil olduğu ve Doğa liselerinden toplam 9 kodlama takımının yarıştığı WRO 4. Türkiye Turnuvası Açık Gençler kategorisinde ikincilik ödülü alan Robofuries 2 takımı, kasım ayında Çin’de düzenlenecek olan Uluslararası Robot Olimpiyatı’na gitmeye hak kazandı.

Danışman öğretmen Sema Balkan eşliğinde hazırlanan Doğa Koleji Acıbadem kampüsü öğrencileri; Mehmet Emir Yurtoğlu, Beyza Kabaca ve Duru Bayındır projelerinde; yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak sürdürülebilir tarım uygulamalarını hayata geçirmeyi ve açlık sorununu çözmeyi hedefliyor. Proje sürdürülebilir enerji kaynaklarıyla insan eli değmeden tarım ve taşıma yapabilmeyi de öngörüyor.

WRO Nedir?

Dünya Robot Olimpiyatlarının (WRO) amacı gençlerin robot ve bilime karşı ilgilerini arttırmaktır. WRO ilkokuldan üniversiteye dünyanın her yerinde tüm öğrencilerin fikir üretme ve problem çözme gibi yeteneklerini “düşündürücü ve eğitici robot turnuvaları ve aktiviteleri” düzenleyerek geliştirir.Bu sezon Türkiye’de Kurallı, Açık ve Futbol kategorisini düzenlenen WRO, gençlerimizin bilim ve teknoloji alanında kendilerini geliştirebilecekleri ve ifade edebilecekleri bir ortam sağlamayı hedeflemektedir.