, ,

Ege Bilim Koleji çağa uygun bireyler yetiştiriyor

Ege Bilm Koleji adres ve telefonları... Ege Bilim Koleji; bir yanıyla derin bir felsefeye, diğer yanıyla da değişen ve gelişen dünyayı yakalayan bir çağdaşlık anlayışı temelleri üstüne kurulmuştur.

Her anne baba çocuğu için ideal bir okul hayal eder. Çocuklar yaşamlarının ilk günlerinden itibaren anne-babalarının desteğine ve önerilerine ihtiyaç duyarlar. İlk yıllarda çok yoğun olan bu ihtiyaç ilerleyen yıllarda çocuğun becerileri geliştikçe azalır ve farklılaşır. Çocuklar bağımsız davranabilmeye, bazı durumlarda kendi yaşamları hakkında kararlar verebilmeye başlarlar. Ama henüz okul seçimi gibi önemli bir konuda karar verebilecek sosyal ve zihinsel olgunluğa ulaşmamışlardır. Bu nedenle okul seçimi yapılırken çocuğu en iyi tanıyan kişilerin, yani ebeveynlerin karar vermeleri sağlıklı olacaktır. Eğitim kurumlarına yapılacak ilk ziyaretler, incelemeler çocuk olmadan gerçekleştirilmelidir. Daha sonraki ziyaretlere okula alışması, ısınması açısından çocuk da katılabilir. Bu süreçlerden önce internet üzerinden de ilginizi çeken okullarla ilgili kısa bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi İstanbul Kartal’da 7 yıldır eğitim himeti veren Ege Bilim Kolji ile tanışalım:

YESEVİ OKULLARI’NDAN EGE BİLİM KOLEJLERİ’NE

Ege Bilim Koleji; bir yanıyla derin bir felsefeye, diğer yanıyla da değişen ve gelişen dünyayı yakalayan bir çağdaşlık anlayışı temelleri üstüne kurulmuştur. Okulumuz, 2011 yılında eğitim-öğretim hayatına başlarken, önce Yesevi Okulları adıyla 6 yıl boyunca Tükiye’nin aydınlık yarınlarına katkı sağlayacak nesiller yetiştirmiştir. Kuruluşundaki adını Ahmet Yesevi’den alan okulumuz, bu felsefedeki yüksek ahlaki değerleri ve ilim arayışını benimsemiştir. Ahmet Yesevi; 10. yüzyılda Orta Asya’da yaşamış bir Türk alimidir. Tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfıdır… Yaşamı ilim ve mütevazilik üzerine kuruludur. Hayatını tahtadan terlik yaparak yaşamış, paraya tamah etmemiştir. Tamamı eğitimci bir kadronun yönetiminde kurulan okulumuz, 2017 yılı itibariyle kurumsallık çalışmalarını tamamlamış ve bu doğrultuda yeniden yapılanmıştır. Temelindeki ahlaki ve ilim odaklı derin felsefiyi muhafaza ederek, isim değişikliğine gitmiştir. Gelişen dünyaya ayak uydurabilen öğrencileri, aklın ve bilimin öncülüğünde hep daha ileriyi hedefleyen eğitim anlayışımızla yetiştirmekteyiz. İşte çıktığımız bu yolda da bilimin aydınlatıcılığına vurgu yapabilme isteğiyle isim değişikliği kararı aldık. Bu karar sürecinde ortaya çıkan tüm fikirler yolumuzu aydınlattı. Bu konuda bize en büyük desteği de ülkemizin umudu, yarınlarımız olan sevgili öğrencilerimiz verdi. Yüksek katılımlı anketimizde “Ege Bilim Koleji” ismi tercih edildi. Ege; uygarlıktır, bilim, sanat, kültür ve çağdaşlık merkezidir. Ege; mavinin duruluğu, barışın simgesidir. Aynı yönetim, eğitim ve kurucu kadromuzla ve gelişen anlayışımızla yola devam etmekteyiz. Bu yolda bizimle birlikte yürüyen ve bu hayalimizi bizimle paylaşan tüm öğrenci ve velilerimize teşekkürü borç biliriz. Ege Bilim Koleji fikirleri geliştirme aşamasında yaratıcı çözümler sunan, çağa uygun bireyler yetiştirmeyi ilke edinmiştir..

EGE BİLİM KOLEJİ ANADOLU LİSESİ

YAŞAM

Öğrencinin ilgisi, tutumu, akademik benlik algısı, bilişsel ve duyuşsal giriş davranışları dikkate alınarak düzenlenen eğitim proğramımızın temeli anında dönüt-düzeltme ilkesine dayanır.
Öğrenmedeki eksikliklerini etkin katılım yoluyla tespit eden öğrenciler bu sistem sayesinde başarı düzeylerini %20’den %70- %95 seviyesine çıkartabilmektedir.

EĞİTİM KOÇLU ÖĞRETİM

> Öğrenmeyi Öğrenen Bireyler
Bilgiyi öğrenmekten daha önemlisi, ona erişme yollarını öğrenmektir. Bilişsel stratejilerini harekete geçirmeyi öğrenen öğrencilerimiz, kendi yol haritalarını çizebiliyor ve geleceğe daha emin adımlarla ilerliyor.

> Çoklu Zeka Temelli Öğretim
Her öğrenci birbirinden farklıdır. Her biri zihninde farklı hazineler barındırır. Yaptığımız uygulamalarla öğrencilerimizin hangi alana yatkın olduğunu tespit ediyoruz ve uygulamalarımızı ‘ ÇOKLU ZEKA TEMELLİ ‘ gerçekleştiriyoruz.

EĞİTİM

5+1 Eğitim !
Öğrencilerimiz haftanın 5 günü müfredat eğitimini ve dil eğitimini tamamlar.

Eğitimin anlık deneyim değil ömürlük serüven olduğu bilinciyle hareket ediyoruz.
Yetiştirdiği yeni nesli, kitle değil birey olarak ele alan, bireye en uygun yöntemi geliştiren
Hedef, istikrar,azim ve güvenin eğitimde başarıyı getirdiğine inanan,
Öğrenci merkezlli eğitim modeli uygulayan
Sahip olduğu, nitelikli, donanımlı, çağdaş, idareci ve öğretmenleriyle yola çıkan
Teorikten pratiğe kayan, drama, tiyatro etkinlikleriyle sesini, jest ve mimiklerini kullanarak eğlenerek öğrenen…

YGS – LYS HAZIRLIK PROGRAMLARI UYGULAMALARI

9. sınıftan itibaren gelecek günlere hazırlık yapan öğrencileriniz ‘ DERSHANESİZ EĞİTİM ‘ ile rakiplerine fark atıyorlar. Uzman kadromuz tarafından düzenlenen sınava hazırlık programlarıyla her sınıf bir dershaneye dönüşüyor ve gelecek kaygıları yerini güçlü yanlara bırakıyor.

YÜKSEK STANDARTLARDA DİL EĞİTİMİ

Egebilim okulları , yüksek standartlarda dil eğitimini hedefleyen bir eğitim kurumudur. Tüm öğrencilerimizi dünyanın birçok ülkesinde geçerliliği olan seviyede DİL PASAPORTU sahibi yapıyoruz.

Çalışmalarımızı dil eğitimi konusunda köklü deneyime sahip eğitim kurumlarıyla ve yabancı eğitmenlerle ortaklaşa yürütüyoruz. Çocuklarımızı daha deneyimli hale getirebilmek için ikinci yabancı dil eğitiminede ağırlık veriyoruz.

EGE BİLİM KOLEJİ ORTAOKULU

EĞİTİM KOÇLU ÖĞRETİM

Başarının tesadüflerle değil uygulanan profesyonel çalışmayla gerçekleştiğini bilerek süreçte çocuğun yakın takipçisi ve yönlendiricisi EĞİTİM KOÇLARINI sürece dahil ediyoruz. Modern eğitimde kabul gören ve adı YAKINSAL GELİŞİM ALANI olan bu sistem; öğrencinin bir danışman rehberliğinde çalıştığı zaman ortaya koyacağı potansiyelle neleri başarabileceğini göstermeye yöneliktir.

Uygulamada amaç, öğrenciye en verimli yöntemi kısa sürede kazandırmak, süreçte veli ve öğrenci arasında köprü olmaktır. Çünkü eğitim koçu sadece ders durumu değil, çocuklarla ilgili tüm konuların bilgisine hakim sistemi yürütür. Tüm bu çalışmalarda akademik bilgi birikimi ve doğru iletişim konularında uzman Rehberlik Servisimiz de öğrencilerin ve rehberlik servisi, sürecin baş aktörleri olduğunun farkında, sürekli iletişim halinde çalışırlar.

EGE BİLİM KOLEJİ SAĞLIK MESLEK LİSESİ

Acil Tıp Teknisyenliği; kaza, yangın gibi felaketler sonucunda yaralananlarla, kalp krizi, felç, solunum yetersizliği gibi nedenlerle birdenbire hastalanan insanlara iyileştirici yönde ilk müdahaleyi yapan kişidir.

GÖREVLERİ
• Yaraları tedavi eder, sarar
• Şiddetli kanamaları önler • Solunumun durması halinde sun-i teneffüs yaptırır
• Zehirli maddeleri vücuttan temizler
• Deriyi yıpratan maddeleri temizler
• Şoka giren hastaları şoktan çıkarmaya çalışır
• Tansiyon ölçer, iğne yapar.

ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI
• Acil Tıp Teknisyenleri bazen açık havada (trafik kazaları vb. durumlar) bazen de hastane vb. sağlık kuruluşlarında kapalı ortamlarda çalışırlar.
• Çalışma saatleri düzenli olmayıp gece nöbetleri vardır.
• Çalışırken hastalarla, hasta yakınları ve diğer sağlık personeli ile iletişimde bulunur.

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI 
Acil Tıp Teknisyenleri genellikle kamu ve özel hastaneler ile polikliniklerde çalışırlar.

ÖZEL İSTANBUL EGEBİLİM OKULLARI İLETİŞİM BİLGİLERİ
placeholder Cumhuriyet Mahallesi Yakacık D-100 Kuzey Yanyol No: 6 Kartal/İstanbul
phone-call 0216 452 6 452
fax 0216 452 64 54
mail bilgi@egebilimkoleji.com.tr