,

Form Kolejleri: Geleceği okumak teknoloji ile mümkün

Form Kolejleri, 2017 -18 eğitim sezonunda iki kampüsle hizmete girdi.

Dijital çağın gereksinimlerini karşılamak için, teknolojiyi toplumun bütününe taşımayı misyon edinen eğitim sistemleri öne çıkmaya başladı. Form Kolejleri Kurumsal İletişim Yöneticisi Ebru Uğraşan, “‘Geleceği okumak’ teknolojiyle mümkün. Form Kolejleri olarak öğrencilerimizi topluma tam uyumlu, 21’inci yüzyıl becerilerine sahip, sağlıklı yetiştirebileceğimiz, teknoloji altyapısı güçlü bir eğitim sisteminde yarınlara hazırlıyoruz” diyor.

Günümüzde hayatın her alanını şekillendiren dijital teknolojiler hem kurumlar hem de bireyler için yepyeni fırsatlar sunuyor. Eğitimin bireylere daha fazla imkan sunan, onları başarıya ve mutluluğa götüren hale gelmesinde yöneticiler, öğretmenler, ebeveynler ve öğrenciler temel rol oynuyor. İçinde bulunduğumuz dijital çağın gereksinimlerini karşılamak için ise teknolojiyi toplumun bütününe taşımayı misyon edinen eğitim sistemleri öne çıkmaya başladı.

Günümüzün en popüler eğitim kavramlarından biri olan STEM, disiplinler arası ve uygulamaya yönelik yaklaşımı içeren fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin birbirleriyle entegrasyonunu hedefleyen bir öğretim sistemi. Türkiye’de de gündeme gelen bu yaklaşım, öğrenci ve eğitici becerilerinin teknolojiyle desteklenmesi konusunda da önemli bir adım. Bu eğitim ile yetişen bireyler iş dünyasında var olması beklenen niteliklere daha kolay adapte olabiliyor. Bu bağlamda STEM eğitimi bilimsel alanda önderlik ve ekonomik büyüme için önemli görülüyor.

STEM istihdam gereksinimi yaklaşık 1 milyon kişi

TÜSİAD’ın STEM ile ilgili hazırladığı bir raporda, 2023 yılı için Türkiye’de yaklaşık 34 milyon toplam istihdamın yaklaşık 3.5 milyonunun STEM istihdamı olacağı öngörülüyor. Rapora göre, 2016-2023 döneminde ise STEM istihdam gereksiniminin 1 milyona yaklaşacağı ve bu ihtiyacın karşılanmasında lisans ile yüksek lisans mezunları esas alındığında yaklaşık yüzde 31 değerinde bir açık oluşacağı ön görülüyor.

Form Kolejleri Kurumsal İletişim Yöneticisi Ebru Uğraşan, “Disiplinler arası yaklaşımı sorgulayan, araştıran, üreten ve problem çözme yeteneği yüksek bireyler yetiştirmek için geleceğin eğitim yaklaşımlarını yakından takip ediyoruz. ‘Geleceği okumak’ teknolojiyle mümkün. Form Kolejleri olarak öğrencilerimizi topluma tam uyumlu, 21’inci yüzyıl becerilerine sahip, sağlıklı yetiştirebileceğimiz, teknoloji altyapısı güçlü bir eğitim sisteminde yarınlara hazırlıyoruz” diyor.

FORM KOLEJLERİ

Form Kolejleri, 2017 -18 eğitim sezonunda; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise seviyesinde, biri İstanbul Sultangazi diğeri de İzmir Bornova’da hizmete giren iki eğitim kampüsüyle, özel eğitim sektörünün en yeni kurumsal zincir yatırımıdır.

Geleneksel eğitim yaklaşımlarına karşın füturistik bir sistem anlayışını zihinlere yerleştirirken, bu olguyu mimari olarak da inşa eden Form Kolejleri, “Geleceği Okumak” sloganı altında kurumsallaştırdığı vizyonu ile yarınlara dokunmaktadır.

Çünkü, eğitimin mutlak hedefi yarınlardır. İletişim çağının inanılmaz hızıyla senkronize olmuş zihinsel gelişim endeksleriyle bildiğimizden çok farklı bir yarına hazırlanan nesillerin, en temel handikapları olan bireysel bir varoluş çabası içerisinde, sanal olarak sosyalleşirken toplumsal reel bağlarının giderek zayıflamasıdır.

Eğitimin en temel görevi olan “çağdaş bir topluma tam uyumlu ve sağlıklı bireyler yetiştirmek” amacıyla kurulan ve füzyon yani birleşme kavramı altında tüm eğitim sistemini kurgulayan Form Kolejleri; Akademik Form, Sosyal Form, Tematik Form ve Sanal Form gelişim programlarıyla özgün ve alternatif bir gelecek sunmaktadır.

FORM KOLEJLERİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

İSTANBUL
Sultangazi Kampüsü

Sultançiftliği Mah. Eski Edirne Asfaltı Cad. No:455 Sultangazi – İstanbul
+90 212 476 90 90

KOCAELİ
Gebze Kampüsü

Köşklüçeşme Mah. İstanbul Cad. No: 101 Gebze/Kocaeli
+90 262 644 83 83

İZMİR
Bornova Kampüsü

Evka 3 Mah. 126. Sokak No:19 Evka3 Bornova – İzmir
+90 232 373 73 73

Çiğli Kampüsü

Aydınlık Evler Mahallesi 6782/3 SOKAK NO:1 Çiğli / İzmir
+90 232 370 58 58
info@fuzyonkolejleri.com