,

Geleceğin okulu GEO Koleji’nde benzersiz eğitim sistemi

Geleceğin okulu GEO Koleji'nde benzersiz eğitim sistemi

Geleceğin okulu GEO Koleji, eğitim yönetiminde 20 yıllık deneyimle, kuruluş öncesi 2 yıllık AR-GE çalışmasıyla, dünyanın eğitiminde önde gelen ülkelerinin eğitim içeriklerini, öğrenme ortamlarını, eğitim reformlarını ve ölçme-değerlendirme araçlarını inceleyerek, yenilikçi bir sistem, bambaşka bir gelecek anlayışı oluşturdu.

Türkiye’de Binlerce Özel Okul Varken GEO Neden Kuruldu?

Gelecek, ne kadar öngörürsek görelim, hep bilinmezliğini koruyacak. Bizim geleceğe hazırlığımız da bu bilinmezliğe rağmen, bireyleri evrensel öngörüler çerçevesinde gelişmelere bilgi ve beceri ile yetiştirmek olmalı.  Bu kapsamda GEO Koleji, GEO Eğitim 4.0 ile Endüstri 4.0 çerçevesinde fark yaratacak ve tam uyumla onu zenginleştirip yönetecek kuşaklar yetiştirmek için kuruldu.

GEO Eğitim 4.0 Modeli ile Eğitim Bir Gün Değil, Bugün Değişecek!

Çok hızlı bir değişimin yaşandığı günümüz dünyasının odağı bugünün ve geleceğin insanıdır. 21. yüzyıl bireylerinin geleceğin dinamiklerine hazırlanırken eğitim içeriği, öğrenen profili ve yeterlilik alanları eğitim modellerinin vazgeçilmez bir parçası olmalıdır.

Geleceğin Eğitim İçeriği: Değerler, Okuryazarlık, Akıcılık ve Yeterlilik başlıklarında oluşturulan eğitim içeriği ile geleceğin dünyasına yön verecek olan bütün çocuklar benzersiz bir öğrenme serüveni deneyimleyecek.

Geleceğin Öğretmeni: Eğitim içeriğine ve uygulamalarına yön veren öğretmen ve öğrenciler arasındaki derin etkileşimdir. Bu nedenle GEO Koleji’nde bilim ve sanat yönüyle güçlü, öğrenme tutkusuyla mesleğine devam eden, deneyimli, değişime rehberlik eden öğretmenler bulunmaktadır.

Geleceğin Teknolojisi: Daha iyi eğitim için teknolojinin yenilikçi çözümlerini kullanmak önemlidir. Geleceğin teknolojisiyle kurulan GEO T-Lab, GEO Sınıf, GEO Hub mekanlarında öğrenmek daha zevkli ve üretime yöneliktir.

Geleceğin Mimarisi: Eğitime dair tüm kavramları yeniden tasarlayan GEO Koleji, okul binasındaki tüm alanlara modern fonksiyonlar tanımlayarak öğrenme deneyimini geleceğin mimarisiyle buluşturuyor.

Eğitim Standardı Olarak Yabancı Dil Eğitimi

Geleceğin dünyasında iletişimin rolünün daha fazla olacağı bilinciyle sözel ve yazılı ifade yeterliliğini geliştiren bir dil eğitimi programı sunmak çok önemli. Bu nedenle GEO yabancı dil eğitiminde yaşam boyu okuryazar olmayı destekleyen, global bireylik rolünü deneyimletmeyi ön planda tutan bir yabancı dil içeriği bulunmaktadır. Bu kapsamda GEO Koleji’nin yabancı dil programına tüm disiplinler entegre edilmiştir; edebi eserleri analiz etme, sunum hazırlama, farklı kültürleri takdir etme, uluslararası sınavlar ve sertifikalar dil eğitiminin önemli unsurlarıdır.

Ev Konforundaki GEO Sınıflarda Eğitim Bir İlk

GEO Koleji’nde her sınıfın sınıf alanı dışında yaşam alanı var. Her GEO sınıfta bulunan mutfak ünitesi, koltuk, kütüphane ve proje masasıyla GEO öğrencileri yüzyılın modern yüzü olan sınıflarda eğitim almanın ayrıcalığını yaşıyor. Ev ortamı konforuyla öğrenmenin keyfini yakalayacak olan GEO öğrencileri, geleceğe güvenle hazırlanıyorlar.

Türkiye’de İlk Defa Geleceğin Kriterleri ile GEO Eğitim Bursu

“Eğitim Bir Gün Değil, Bugün Değişecek” diyerek kendisini geleceğe uyum sağlayan bir nesli yetiştirmeye adayan GEO Koleji, dünya standartlarındaki GEO Eğitim Sistemi ile diğer bursluluk sistemlerinden farklı bir eğitim bursu fırsatı sunuyor.

Geleceğin kriterleri ile verilen GEO Eğitim Bursu’na başvuracak öğrencilerin yapması gereken iki şey var; birincisi, “Gelecekten beklentin nedir?” sorusuna cevap olarak kısa bir video çekmesi, ikincisi ise başarının ne demek olduğunu tarif eden kısa bir yazı yazması.

Detaylı bilgi almak ve bursa başvuru yapmak için geokoleji.com/bursbasvurusu sayfasını ziyaret edilmesi yeterli.

GEO Kampüsleri Nerelerde?
Bütün çocukları geleceğin insanı olarak yetiştirmeye hazır olan GEO Koleji’nin kampüsleri İstanbul Avrupa yakası Balmumcu, Anadolu yakası Ataşehir, Ankara İncek ve Antalya Konyaaltı’nda.