,

İhlas Koleji Anadolu Liseleri geleceğin bilim ve sanat liderlerini yetiştiriyor

İhlas Eğitim Kurumları'na bağlı Anadolu Liseleri milli ve manevi değerlerini önceleyen nesiller yetiştiriyor.

İyi bir üniversitenin yolu kaliteli bir lise tercihinden geçer. Lise tercihi öğrencilerin hayatlarındaki en önemli dönüm noktalarından birini oluşturur. Bu nedenle lise tercihinde çok dikkatli, çok hassas olmalıyız. Hem veliler hem öğrenciler doğru tercih için iyi araştırma yapmalılar. İhlas Koleji Anadolu Liseleri, ortaokuldan liseye geçih yapacak öğrenciler için doğru tercihlerden biri olabilir. Peki İhlas Koleji Anadolu Liseleri nasıl bir eğitim veriyor? İşte özetle cevabı:

İhlas Eğitim Kurumları’na bağlı Anadolu Liseleri, millî ve manevi değerlerine bağlı, millî kültürünü koruyup geliştiren; matematik, fen ve sosyal bilimler alanlarında başarılı, araştırmacı, girişimci, teknolojiyi yakından takip eden ve etkili biçimde kullanabilen; geleceğin bilim ve sanat alanındaki liderlerini yükseköğretime hazırlamak gayesiyle 1996’da İstanbul’da kuruldu.

“Güvenli Eğitim, Güvenli Gelecek” ilkesiyle yola çıkan okulumuz, Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilere eğitim-öğretim hizmeti sunmaktadır. Okulumuz akademik başarılarını; günümüz dünyasını yakından takip eden, modern eğitim teknolojilerini kullanan ve bunu ileriye taşımayı hedef edinmiş uzman eğitim kadrosu ve öğrencileriyle üniversite sınavlarında göstermiş olduğu %90’lık yerleştirme oranı ve birincilikleriyle taçlandırmıştır.

Yabancı Dil Derslerimiz
Okulumuz, deneyimli öğretmen kadromuzun oluşturduğu yabancı dil programlarıyla öğrencilerimize iki yabancı dilde (İngilizce ve Almanca) kalıcı bir dil eğitimi vermektedir. Bu alanda yıl boyunca yapılan çalışmalar, yaz tatillerinde düzenlenen yurt dışı yaz okullarıyla pratiğe dökülmekte ve öğrencilerimiz bu sayede yabancı dillerini geliştirme fırsatı bulmaktadır.

Bire-Bir Eğitim
Tüm öğrencilerimiz, dilediği dersten ve öğretmenden bire birmatikten randevu almak kaydı ile konu anlatımı isteğinde bulunabilmektedir. Öğretmenlerimizde bire birmatiklerden randevularını takip edebilmektedir.

3D Eğitim Teknolojileri
Öğrencilerimiz; fizik, kimya ve biyoloji derslerinde gösterilen teorik bilgileri üç boyutlu ortamda yakından görme ve inceleme fırsatı bulmaktadır. Yapılan araştırmalara göre üç boyutlu olarak verilen bilgilerin teorik bilgilere nazaran daha anlaşılır ve hafızada kalıcı olduğu tespit edilmiştir.

Etüt Çalışmaları
Öğrencilerimizin öğrendiklerini değerlendirme, analiz yapabilme becerilerini geliştirmeye yönelik hafta içi ve hafta sonu etüt çalışmaları yapılmaktadır.