,

İhlas Koleji Ortaokulları’nın eğitim sistemi

İhlas Koleji Ortaokulları öğrencilerini liseye nasıl hazırlıyor.

“Başarı sadece derslerle gelmiyor” diyen İhlas Koleji, ortaokullarında liseye hazırlık çalışmalarına ayrı bir önem veriliyor. Neler mi yapılıyor. İşte cevabı:

Öğrencilerimize 5. sınıftan itibaren liseye geçiş sınavlarında başarılı olmalarını sağlayacak şekilde bir hazırlık programı uyguluyoruz.

Ölçme-Değerlendirme Birimi ve Rehberlik Birimi tarafından liseye hazırlık sürecine yönelik olarak öğrencilerimize sürekli geri bildirim sağlanmaktadır.

Ortaokullarımızda yapılan liseye hazırlık çalışmaları, bir anlamda YKS’ye de sağlam bir alt yapı oluşturmayı hedeflemektedir.

Liseye Hazırlık Nasıl Yapıyoruz?

Öğrencilerimizin hayalindeki liseyi kazanmaları için deneme sınavları uygulanmakta ve ayrıntılı analizler ile geri bildirim yapılmaktadır.
Öğrencilerimize her konu ile ilgili yaprak test sunuyoruz ve bu testleri sınıf ortamında çözüyoruz.
Grup danışman öğretmeni önderliğinde öğrenci grupları oluşturuyor ve böylelikle hazırlık çalışmalarını planlıyor ve sürdürüyoruz.
Hedeflerimizi ve nerede olduğumuzu okulumuz Eğitim Koordinatörlüğü bünyesinde yapılan çalışmalar ile tespit ediyoruz.
Rehberlik servisimizle Verimli Ders Çalışma ve Dinlenme, Sınav Sistemi, Çoktan Seçmeli Sınavlara Yatkınlık, Sınav Kaygısı ve Motivasyon konularında seminer çalışmaları yapıyoruz.
Öğrencilerimizi öğretmenlerimizi ve velilerimizi, sınav sistemi ve değişiklikleri konusunda sürekli bilgilendiriyoruz.

Etüt Çalışmaları

Öğrencilerimizin öğrendiklerini değerlendirme, analiz yapabilme becerilerini geliştirmeye yönelik hafta içi ve hafta sonu etüt çalışmaları yapılmaktadır.