,

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ek tercihe yüzde 30 burs

Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu’nun yerine 2000’li yılların başında faaliyete geçen ve İstanbul’un en çok tercih edilen özel üniversiteleri arasında yer alan İstanbul Aydın Üniversitesi, ek tercih döneminde de çalışmalarına devam ediyor.

YÜZDE 30  BURS VERİLİYOR

“Aydınlık Bir Geleceğe” sloganıyla yola çıkan İstanbul Aydın Üniversitesi’nin yerleşkeleri,şehrin merkezlerinde yer alırken tam bir şehir ve kampüs üniversitesi olma özelliği taşıyor. Üniversite olarak öğrencilere birçok alanda sundukları imkanlara vurguda bulunan İAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hakkı Aydın “Akademik alanda, çift anadal, yandal olanakları, isteyen öğrenciler için bölüm değiştirme imkanı öğrencilerimize daha özgür bir alan sağlıyor. Her yıl olduğu gibi ilk 5 tercihte verdiğimiz yüzde 30 bursumuz da devam ediyor” dedi. Aydın şöyle devam etti:

İŞTE İMKANLAR

“Ulusal ve uluslararası alanda en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olan İAÜ, Erasmus+, Farabi, Mevlana gibi değişim programları ile öğrencilerine çok rahat ulusal ve uluslararası değişim programlarına katılım deneyi sağlıyor. ‘Yerinde Uygulama’ sistemimiz sayesinde İAÜ öğrencileri, öğrencilik döneminde hayalini kurdukları staj imkanına kavuşuyorlar. Ayrıca 7/24 açık olan İAÜ Bilgi Merkezi kompleksinde öğrencilerimiz, ister bireysel isterlerse de toplu proje için her türlü bilimsel, fiziksel ve teknolojik imkana sahipler.”

tercih.tv/universite-bolumleri/istanbul-aydin-universitesi adresinden ulaşılabilen ek tercih seçenekleri üniversitenin kendi web sitesinden yayınlanıyor.