,

İstanbul Medipol Üniversitesi bilim insanı yetiştiriyor

İstanbul Medipol Üniversitesi, Türkiye’nin en parlak zekalarını bilim insanı olarak hazırlıyor.

Eğitim kapasitesi ile birlikte bilimsel araştırma altyapısını da hızla geliştiren İstanbul Medipol Üniversitesi, Türkiye’nin en parlak zekalarını bilim insanı olarak hazırlıyor. Bilim insanı yetiştirme vizyonuyla başarılı öğrencilerin önündeki engelleri kaldıran Medipol, 15 araştırma merkezi, 12 fakültesi, 4 Meslek Yüksekokulu, 1 Yüksekokulu ve 4 Enstitüsüyle tüm öğrencilere sonsuz araştırma olanağı tanıyor.

İstanbul Medipol Üniversitesi kurulurken kendine belirlediği ve değiştirmeyeceği tek kuralı vardı. “Başarılı öğrencinin önünde hiçbir engel olmayacaktı.” Öğrencinin başarı yolunda ilerlemesini engelleyen iki faktör; zaman ve finans, Medipol’de söz konusu bile olamazdı. İşte bugün Medipol’ün özgür, çağdaş ve öncü bir üniversite olmasının ardındaki yegâne motivasyon bu düşünceden doğuyor. Sadece sağlık alanında uzmanlaşmayı tercih eden öğrenciler için değil, 12 fakültesi, 4 Meslek Yüksekokulu, 1 Yüksekokulu ve 4 Enstitüsüyle tüm öğrencilerini başarılı olmaya teşvik ediyor.

PROJELERE ÖĞRENCİ İMZASI

İstanbul Medipol Üniversitesinde bir programa kayıt olan öğrenciler;

Birinci sınıfta: “Araştırma Yardımcısı Öğrenci”,

İkinci sınıfta: “Araştırmacı Öğrenci”,

Üçüncü sınıfta: “Proje Görevlisi Öğrenci” unvanlarıyla, üniversitede görev yapan akademisyenlerin araştırma çalışmalarında asistanlık yapabiliyor.

BÜTÜNLEŞİK PROGRAMLARLA BAŞARI DESTEKLENİYOR

Medipol, başarılı öğrencilerine lisans eğitimleri devam ederken lisansüstü programlara katılma imkânı sunuyor. Öğrenciler bu programların sunduğu olanaklarla kariyer eğitimlerine erken başlayabiliyor ve uzmanlıklarını zamandan bağımsız olarak kendi gayretleriyle kazanabiliyor.

Böylece, dünya bilimine katkı potansiyeli yüksek olan üstün yetenekli lisans öğrencilerine yüksek lisans ve doktora bütünleşik programlarına erken başlayabilme olanağı tanınıyor.

Gerekli başarı kriterlerine sahip öğrenciler, lisans eğitiminin 4. yarıyılını tamamladıktan sonra, 4 yıl eğitim veren fakültelerde Bütünleşik Yüksek Lisans Programına; 5 ve 6 yıl eğitim veren fakültelerde Bütünleşik Doktora Programına başlayabiliyor. Üstelik gerekli başarı kriterlerine sahip öğrenciler, eğitimlerini burslu olarak yapabiliyor.

SINIRSIZ ARAŞTIRMA OLANAĞI

Öğrencileri ilk yıldan itibaren iş hayatına hazırlamayı hedefleyen İstanbul Medipol Üniversitesinde uygulamalı eğitime büyük önem veriliyor, bunu sağlayacak araştırma merkezlerine yatırım yapılıyor. Öğrenciler Üniversite bünyesindeki 15 araştırma merkezindeki uygulamalı çalışmalar sayesinde ezbercilikten uzak, pratiğe dayalı eğitim görüyor, mesleki becerilerini dünya standartlarında geliştirebiliyor.

– Medipol Mega Üniversite Hastanesi

– Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi UAM

– İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hastanesi

– Bilişim Hukuku UAM

– Biohukuk UAM

– İlaç ve Sağlık Hukuku UAM

– Milletlerarası Hukuk ve Dış Politika UAM

– Akdeniz Araştırmaları UAM

– Sağlık Eğitim UAM

– Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp UAM

– Rejeneratif ve Restoratif Tıp UAM

– Rüya, Uyku ve Hipnoz Çalışmaları UAM (RUHMER)

– Sağlık Sistemleri ve Politikaları UAM

– Biyoteknoloji ve Biyomühendislik UAM (BİOMER)

– İklim Değişikliği Çalışmaları UAM

– İstanbul Medipol Üniversitesi Uzaktan Eğitim UAM (MUZEM)