,

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Uluslararası Araştırma Üniversitesi

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi doğa harikası kampüsünde deneyimli akademik kadrosu, tam donanımlı derslikleri, teknolojik araştırma altyapısı, uluslararası işbirlikleri ve yurtdışında eğitim imkânları ile öğrencilerine iyi bir eğitim sözü veriyor.

79 farklı ülkeden 1300’den fazla uluslararası öğrencinin eğitim gördüğü İZÜ, 25 farklı ülkeden akademisyenleri ve yüzde 30’u aşan lisansüstü öğrenim oranı ile uluslararası bir araştırma üniversitesi niteliği taşıyarak, başarı basamaklarını hızla tırmanıyor. Geçtiğimiz yıl 1300 olan lisans öğrenci kontenjanını doldurarak dikkat çeken İZÜ, bu yıl 7 fakültede 34 lisans programında, 1364 öğrencinin tamamını burslu kontenjanları ile kabul edecek. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’ne yerleşen öğrenciler, başarı düzeylerine göre en az yüzde 25  burs kazanarak, eğitim alabilecekler.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un öğrencilik ve hocalık yaptığı Halkalı Ziraat ve Baytar Mektebi’nin içerisinde bulunduğu 650 dönümlük doğa harikası bir kampüse sahip olan İZÜ, öğrencilerine kent içinde bir kampüste okuma avantajı sağlıyor.

Çift anadal ve yandal programlarının ücretsiz olduğu İZÜ’de öğrencilere ikinci bir bölüm okumaları teşvik ediliyor. Yıl boyunca düzenlenen kariyer fuarları ve eğitimlere katılan öğrenciler, Türkiye’nin önde gelen yöneticileriyle birebir görüşüp mezun olmadan iş teklifi almaya kadar çeşitli fırsatlar kazanıyor. Ayrıca öğrencilerine staj imkânı da sağlayarak iş hayatına daha erken katılmalarını sağlıyor.

EN BÜYÜK KÜTÜPHANESİ BU KAMPÜSTE

İZÜ Merkez Kütüphanesi, 13.500 metrekarelik alanı, 1 milyon kitap kapasitesi ve 1.500 kişiye aynı anda hizmet verebilmesi ile İstanbul’un en büyük kütüphanesi durumundadır. Üniversitenin eğitim ve öğretimine destek olma amacı ile faaliyetlerine devam eden İZÜ Merkez Kütüphanesi, modern mimarisi ve uzman kadrosu ile öğrencilere ve akademisyenlere hizmet vermektedir. Konforlu bir ders çalışma ortamı için tasarlanan kütüphanede öğrencilerin grup halinde ders çalışabileceği çalışma odaları, lisansüstü düzeyde çalışma ve araştırma yapabileceği bireysel çalışma odaları, lisansüstü çalışma alanları ve öğrencilerin araştırmalarına destek olan araştırma bilgisayarları bulunmaktadır. Ayrıca haftanın yedi günü açık olan kütüphanemiz öğrencilerimizin vize ve final dönemlerinde 24 saat hizmet vermektedir.

İZÜ, yabancı dili, eğitimin ayrılmaz bir parçası kabul ediyor ve hazırlanan proje ile tüm öğrencilerine ilave ücret ödemeden İngilizce, Arapça, Osmanlıca, Rusça, İspanyolca ve Çince başta olmak üzere en az üç yabancı dil öğrenme imkânı tanıyor.

Aktif olarak faaliyette bulunan 3 öğrenci kulübü, yıl içerisinde düzenledikleri 600’den fazla ses getiren etkinliklerle, İZÜ’yü İstanbul’un en aktif üniversitelerinden biri yapıyor.

Halkalı Merkez kampüsünün yanı sıra, Kabataş’ta yerleşkesi bulunan İZÜ, Anadolu Yakası’nın merkez noktalarından olan Altunizade’de öğrencilere kapılarını açtı. Tüm lisans programlarının eğitimini Halkalı’da sürdüren İZÜ, bu yıl yeni açılan İslami İlimler (Arapça) bölümünün eğitimini Altunizade yerleşkesinde sürdürecek.