,

Konya Şehir Koleji Anaokulu çocukları hayata hazırlıyor

Konya Şehir Koleji Anaokulu'nda çocuklar rekabet etmez; çünkü gelişme rekabetin değil, çalışmanın sonucudur.

Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun varolan yeteneklerini görünür kılmaktır. Bu dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak görülmektedir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. Bunun için çocuğun eğitime ve hayata ilk adımını attığı okulun seçimi büyük önem taşımaktadır. Konya Şehir Koleji Anaokulu, çocuğunuzun ilk adımı için önemli bir başlangıç olabilir. Konya Şehir Koleji Anaokulu’nda çocuklara ne vaat ediyor, bir göz gezdirelim…

Konya Şehir Koleji Anaokulu’nda çocuklar rekabet etmez; çünkü gelişme rekabetin değil, çalışmanın sonucudur.

Çocuklarımızın zengin öğrenme ortamları aracılığıyla sağlıklı büyümelerini, bütün gelişim alanlarının desteklenerek en üst düzeye ulaşmalarını, öz bakım becerini kazanmalarını, temel eğitime hazır bulunmalarını sağlamak, ülkemizin milli ve manevi değerleriyle donanmış bireyler yetiştirmektedir.

Yukarıdaki amaçlar doğrultusunda “EKLEKTİK” bir eğitim programının uygulandığı anaokulumuz, 48-72 Ay arasındaki çocuklara hizmet verir. Yirmişer öğrenciden oluşturduğumuz sınıflarımızda her biri Okul Öncesi lisans eğitim düzeyindeki öğretmenler ve asistanlardan oluşan uzman kadrolar görevlidir.

Sadece anaokulu için görevlendirilmiş rehber öğretmenimiz, öğrencilerimizin gelişim durumunu takip ederek öğretmen ve velilerimize destek verir.

Anaokulumuzda Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nün Okul Öncesi Programı’na uygun olarak günlük, haftalık, aylık, dönemlik ve yıllık etkinliklerin yanı sıra haftanın her günü farklık branşlarda destekleyici eğitimler verilir.

Destek branşlarımız Beden Eğitimi, Yüzme, Değerler Eğitimi, Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in (sav) Hayatı, Görsel Sanatlar, İngilizce, Satranç, Akıl ve Zeka Oyunlarıi Müzik ve Drama kategoriden oluşur.

Anaokulumuz, sürekli kendini yenileyen uzman öğretmenlerimiz öncülüğünde milli ve manevi değerleri esas alarak çocukları temel eğitime ve hayata hazırlar.

“Montessori Zamanı” adı altında uygulanan eğitimle;

· Kendi bireysel beceri ve ilgi alanlarında kendi hızıyla gelişir.

· Dikkatini yoğunlaştırmayı öğrenir.

· Çalışma isteğini ve zevkini geliştirir.

· Üretken olur.

· Özgüven ve sorumluluk sahibi olur.

· Sosyal bir varlık olur.

· Kaygılarını en doğru biçimde dışa vurmayı öğrenir.

· Disiplini içselleştirir.

· Bir problemi nasıl tamamlayacağını ve onu çözmek için nasıl çalışacağını öğrenir.

· Kendisine ve başkalarına saygı duyar.