,

Koronavirüs nedeniyle okullar tatil olacak mı?

Sağlık Bakanı Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ile Ticaret Bakanı Pekcan, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaparak soruları yanıtladı. Bakan Koca, salgının Avrupa’daki durumuna dikkat çekerek ”Risk ciddi” derken, Bakan Pekcan, ”Panik yapacak bir durum yok. Yeterli ürün stoğumuz var. Fırsatçılara göz açtırmayacağız” ifadesini kullandı. Bakan Ersoy ise otellere, yaz sezonu başlangıcını bu sene mart sonu değil nisan sonu olarak planlamalarını önerdiklerini söyledi. Sağlık Bakanı, okulların tatili konusunun da bugünkü toplantıda gündeme gelmediğini belirtti.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GÜNDEME GELEBİLİR

Bakan Koca şöyle konuştu: “Okulların tatili konusu bugün gündemimiz olmadı. Önümüzdeki günler gündeme gelebilir. Bunu, salgının seyri de belirler. Cumhurbaşkanı başkanlığında yarın bir toplantı olacak. Yurdışı kaynaklı bu virüsün yaygınlaşmasını önlemek istiyoruz. Zorunlu olmadıkça hiçbir vatandaşımız yurtdışına gitmemesi gidenin evinden çıkmaması evini havalandırması dışarı çıkacaksa maskesini kullanması Türkiye’ye gelmek için sınırları zorlamamasının yeterli olacağını ifade etmek istiyorum.”

Bütün öğrenci velilerin merakla beklediği tatil kararıyla ilgili olarak son gelişmeleri ekrandan aktaran CNNTürk muhabiri Duygu Ayaz Bayram, ise ‘MEB merkez binasında okullarda uygulanacak koronavirüs önlemleri ile ilgili toplantı yapıldı. Okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili nihai karar ise yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkanlığı’nda gerçekleştirilecek toplantıda belli olacak’ dedi.