,

Kutlubey Okulları Atatürkçü nesiller yetiştiriyor

Kutlubey Okulları Atatürkçü gençler yetiştiriyor.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına ait rakamlar açıklandı. Buna göre çocuğunu özel okula göndermek isteyen aileler yıllık en az 20.000 TL bütçe ayarlamak zorunda. İş sadece bütçe ile de bitmiyor. Çocuğumuz hangi okula gidecek? İşte velileri en fazla kaygılandıran da bu… Bunun için iyi araştırmak gerekiyor. Okuldan beklentiniz ne? Öncelikle bu sorunuza cevap bulmanız şart… İşinizi kolaylaştırmak için o okullardan birini yakından tanıyacağız… Kutlubey Okulları…

VİZYONU

Öğrencilerimize; Bilgiye saygıyı önemseyerek; yaşamlarında nasıl kullanabilecekleri konusunda yol göstererek, onların duygusal, fiziksel, kültürel, zihinsel ve sosyal yönden sağlıklı olmalarını sağlamaktır. Öğrencilerimize İlgi ve yetenekleri doğrultusunda destek verip, başarılarına katkıda bulunarak eleştirel, bilimsel ve analitik düşünebilen, inisiyatif alan, araştırmacı, yaratıcı, yenilikçi ve üretken bir kimliğe sahip bireyler olarak yetişmelerine destek olmaktır. Onları, en az iki yabancı dilde iletişim kurabilen, 21. yüzyılın gereği olan teknolojik donanım ve becerilere sahip bireyler olarak topluma kazandırmaktır. Kısacası; kendisine hedefler koyan, ilkeleri olan, öz değerlendirmesini yapabilen, girişken ve toplumda kendilerine saygın bir yer edinmiş bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

MİSYONU

Cumhuriyetimizin ilke ve değerlerini öğrenmelerini, anlamalarını ve yaşatmalarını sağlayarak Atatürkçü düşünce doğrultusunda demokratik ve laik değerleri öğrenmelerini, anlamalarını ve yaşatmalarını sağlamaktır. Dünya barışının önemini ve gerekliliğini öğrenmelerini sağlayıp, kendisine, yaşadığı çevreye ve topluma duyarlı, farklı kültürlere karşı saygılı ve sorumluluk bilincine sahip olmalarını sağlamaktır.Toplumsal değerlerimizi anlamayı, korumayı ve yüceltmeyi hedefleyerek, bu değerleri yaşamlarına taşımalarına yardım etmektir. Potansiyellerini keşfetmelerini sağlamak ve geliştirmeleri için doğru yönlendirmek ve yetenekli oldukları alanları destekleyerek, beceri ve başarılarıyla Kutlubey Okullarını geliştirmeye ve büyütmeye katkıda bulunmalarını sağlamaktır.

AMACI

Sanatı seven, çağdaş, kültürlü, çağın gelişmelerini takip ederek, onun hep bir adım ötesine geçebilen, teknolojik gelişme ve yeniliklere açık, bilinçli ve öz güven sahibi, sevecen, toleranslı ve yardımsever, bilimsel disiplin içerisinde temel dinamiği bilimsel düşünce olan, sağlıklı bir yaşam için sporu seven, uygulayan, sorumluluk  sahibi bir nesil yetiştirmektir.

KUTLUBEY OKULLARI KAMPÜSLERİ 

Amasya Kampüsü
Adres: İhsaniye Mahallesi Gezirlik Mevkii 80 Ada 8 Parsel Suluova Yolu 7. Km Merkez / AMASYA

Telefon: +90(358) 233 83 49

Fax: +90(358)-233-80-06

E-Posta: kutlubey@kutlubeykoleji.k12.tr

Merzifon Kampüsü
Adres: Gazi Mahbup Mah. Samsun Yolu Mevkii 3 Küme Evleri No:17 Merzifon / AMASYA

Telefon: +90(358)-500-00-11 / +90(358)-500-00-12

Fax: +90(358)-513-23-22

E-Posta: merzifon@kutlubeykoleji.k12.tr