,

Kuzey Koleji hakkında herşey

Kuzey Koleji'nde eğitim nasıl?

Kuzey Koleji, mutlu, güvenli, kendi kültürünü özümsemiş bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Ataşehir’de faaliyette olan kolej, amaç ve ilkelerini şu şekilde özetlliyor:

Kadıköy’de TEOG, YGS, ve LYS ’de Seviye Dergisi Dershanesinin, ​ Ataşehir’de TEOG, YGS ve LYS ‘de Butik Seviye Dergisi Dershanesinin,  Ataşehir’de Özel Anadolu Lisesi olan Kuzey Kolejinin Kuruculuğunu yapan iki eğitimci (Ömer Şahan-Selçuk Geçer) yönetiminde, ​ Atatürk ilke ve inkılapları ışığında,Türk Milli Eğitim sisteminin temel ilkelerine dayanarak kurulan KUZEY KOLEJİ, eğitim –öğretime farklı bir bakış, yeni bir soluk getirmek için yola çıkmıştır.  Teknolojinin ve geleneksel eğitimin bir arada harmanlandığı, marka olmaya aday KUZEY KOLEJİ, çağdaş düşünce yasasıyla, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın, ATAŞEHİR’de hizmetine sunulmuştur.

NEDEN KUZEY KOLEJİ

Atatürkçü Düşünce’yi Benimsemiş Olması

Anadolu Lisesi Eğitimi

Teknolojik (Akıllı Sınıflarda) Eğitim

Öğrenci Koçluğu Modeli

YGS – LYS Özel Hazırlık Programı

Yabancı Dil Eğitimi (İngilizce – Almanca)

Yöneticilik ve Liderlik Programı

Uygulamalı Dersler

Kuzey Spor Okulları

Kuzey Yaz – Kış Kampları

Beslenme – Sağlık Hizmetleri

Birebir Dersler

Özel Test Sistemleri

KUZEY KOLEJİ’NİN AMACI

Eleştirel düşünen, kendisine ve ülkesine karşı sorumluluk sahibi, yaşam boyu öğrenen, özgüveni gelişmiş, kendi duygu ve düşüncelerini rahat ifade edebilen, yaratıcı, sorgulayıcı, karşılaştıkları engellerle başa çıkabilen, mutlu, güvenli, kendi kültürünü özümsemiş, Atatürk İlke ve İnkılapları’na bağlı, Cumhuriyeti benimsemiş ve farklı kültürlere anlayışlı, akademik alanda çağdaş bilimin gereklerini yerine getiren, YGS ve LYS’de başarı gösterip ülkemizdeki ve dünyadaki iyi üniversitelere yerleşen bireyler yetiştirmektir.

KUZEY KOLEJİ’NİN EĞİTİM MODELİ

Farklı disiplinlerden gelen akademisyenlerle eğitim modelimizi belirlemek için uzun süren bir ARGE çalışması yapmaktayız. Bu modelle, bütüncül bir perspektifle eğitimin zihinsel, duygusal ve fiziksel boyutları olduğunu ortaya koymaktayız. Bu model, eğitimin merkezinde var olan insanı tüm yönleriyle bilimsel

ve sistematik olarak anlamaya ve analiz etmeye çalışır. Öğrencilerimizin akademik gelişimlerini artırmak için “sonuç odaklı” değil, “süreç odaklı” anlayışla hareket etmekteyiz. Öğrencilerimize “yaparak yaşayarak öğrenme” felsefesini benimsetmeyi amaçlamaktayız. Bu doğrultuda yıl içinde sosyal ve kültürel gezilerle öğrencilerimizin sosyalleşerek öğrenmelerini şiir dinletisi, bilgi yarışması, münazara gibi etkinliklerle de öğrencilerin bireysel yönlerini ortaya çıkartarak kendilerini özgürce ifade etmelerini sağlamaktayız. YGS ve LYS hazırlık programı alanında uzman öğretmelerimizle 9,10, 11 ve 12. sınıflarda YGS – LYS soru tekniğine paralel, özgün sorularla ders içinde deneme sınavları uygulayarak öğrencilerin sınav tekniklerini 9. sınıftan itibaren geliştirmelerini hedeflemekteyiz.

KUZEY KOLEJİ’NDE TEKNOLOJİK EĞİTİM

Okulumuzda derslikler sınıf içi her türlü görsel çalışmayı mümkün kılan wireless ( kablosuz) internet erişim sistemi, projeksiyon, akıllı tahta, ses sistemi ve 3D teknolojik donanımıyla öğrencilerimizin hizmetindedir. Fizik, Kimya ve Biyoloji laboratuvarı, bilgisayar teknoloji ve yabancı dil sınıfları öğrencilerimizin deneyerek, görerek ve bilerek eğitim yapmasına olanak sağlamaktadır. Yeditepe Üniversitesi ile yapılan protokol sonucunda öğrencilerimiz bu okulun “Matematikte Materyal Geliştirme” derslerine katılarak Matematik dersini hem üniversite ortamını tecrübe ederek hem de görselleştirerek öğrenmektedir.

ADRES VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

İnönü Mh. Kayışdağı Cd. No:168 Ataşehir / İST.

0216 577 67 67

info@kuzeyokullari.com