,

La Petite Ecole Yaz Okulu 2 Temmuz -15 Ağustos 2018

La Petite Ecole Yaz Okulu 2 Temmuz -15 Ağustos 2018

Okulların kapanmasıyla birlikte uzun bir tatile çıkan çocuklar için yaz her ne kadar keyif demekse de çocuğunun boş zamanını nasıl daha etkin kullanacağını bilemeyen pek çok anne-baba yaptıkları klasik hatalarla yaz tatilini verimsiz hale getiriyor. Oysa çocuklar için yazı verimli hale getirmenin çok sayıda alternatifi var. Onlardan biri La Petite Ecole Yaz Okulu… La Petite Ecole Yaz Okulu 2 Temmuz -15 Ağustos 2018 tarihleri arasında… Peki neler yapıyorlar? İşte programları…

LA PETİTE ECOLE YAZ OKULU, FRANSIZCA ve HEYECAN DOLU BİR YAZ İÇİN KAYIT ALMAYA BAŞLIYOR!

Yaz okulumuzun amacı ve temel prensibi; çocukların eğlenerek yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak Fransızca öğretmek ve yeni öğretim yılına hazır olmaları yolunda bir adım atmalarını sağlamaktır.

Fransızca’yı öğrenmek ve geliştirmek için; Fransızca şarkılar, oyunlar ve masallar yaz okulu boyunca her gün programda yer alacaktır.

Her Hafta Bir Atölye Çalışması

Her hafta dominant bir aktivite yaparak çocukların eğlenmelerini ve günlük programı da uygulayarak Fransızca öğrenmelerini amaçlıyoruz.

Müzik projeleri
Bir hafta içinde müzikle iç içe olacakları ve haftanın sonuna doğru öğrencilerin ürettikleri müzik aletleriyle yaratacakları müzik sayesinde sanat dolu bir hafta geçirmeleri mümkün olacaktır.

Sportif projeler
Bir spor alanında çocukların gelişimini sağlamak ve dönem sonunda bu spor alanında çocukların eğleneceği bir yarışma düzenlemek.

Sanatsal Projeler
Çocukların yaratıcılıklarını kullanarak üç boyutlu bir hayvan veya bir masal kahramanı yaratmak,

Kitap Projeleri
Bir hikaye üretmek ve bir kitap yaratmak.

Sirk projesi/ Kostüm Üretme
Bu proje için iki haftalık bir süre öngörülmektedir. Çok eğlenceli bir aktivite olan bu proje çocuklar için heyecanla gerçekleştirilecektir.

Bahçe ve Organik Tarım Projesi
Bu proje okulumuzun kendi bahçesinde çocukların kendi sebze ve çiçeklerini ekecekleri, bitkilerin gelişim aşamalarını inceleyecekleri bir süreç olacaktır. Yaz okulumuzun başlangıcından bitimine kadar olan süreci kapsayacaktır.

Gezilerimiz
Yaz okulu boyunca her hafta bir gün okul gezisi olacaktır. Ve bu geziler çocuklar için eğlence ve eğitici amaçlı olacaktır.

Gezi Programında Öngörülen Projelerimiz

Belgrad Ormanı Gezisi
Kilyos Gezisi
Atatürk Arboretumu Gezisi
Akvaryum Gezisi
Emirgan Korusu Gezisi
Hacı Osman Korusu Gezisi
Zekeriyaköy’de Çiftlik Ziyareti ve Piknik

LA PETİTE ECOLE YAZ OKULU İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ferahevler Mah. Mecidiye Cad. No:91 Tarabya – Sarıyer / İSTANBUL
Tel: 0212 299 00 40 – 0552 204 22 40