Mesleki eğitimde büyük fırsatlar Akıllı Kolejler’de

Özel Akıllı Kolejler, ‘Özel Okula Dönüşüm’ ve ‘Eğitime Devlet Desteği’ konularının Milli Eğitim politikasında önemli gündemler olarak ön plana çıktığı bu süreçte her iki konuda da referans kurum konumunda.

Ülkemizin ‘Orta Gelir Tuzağından’ çıkması ve beşeri sermayemizin güçlendirilmesi, imalat sanayi ve hizmetler sektörünün ihtiyaç duyduğu vasıflarda insan unsurunun yetiştirilmesi ve böylece eğitim-istihdam bağlantısının güçlendirilmesi amaçlarıyla ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi’ diyerek Meslek Lisesi yatırımlarına devam ediyor.

DEVLET BURSLU YENİ NESİL

Eylül 2013’te Yüzde yüz devlet burslu yeni nesil meslek lisesi sloganıyla öğrenci ve velilerin büyük ilgilisi ile karşılanan Akıllı Kolej İvedik OSB Teknik Lisesi, öğrencilerine uluslararası standartlarda özel kolej deneyimi yaşatmanın yanı sıra akıllı tahtalar, akıllı sınıflar, akıllı atölyeler ve online eğitim platformlarıyla mesleki eğitime yeni bir boyut getirdi.  2013-2014 yılı itibariyle 4 şubesi bulunan Akıllı Kolejler kısa sürede anaokulundan, üniversiteye kadar mevcut 20 farklı şubede 420 personel ile 4.000 öğrenciye örgün eğitim ve binlerce öğrenciye online eğitim hizmeti veren büyük ve kurumsal bir eğitim kurumu haline gelmiştir.

ERKEN KAYIT AVANTAJLARI

“Her çocuk akıllıdır” felsefesiyle 2013 yılında eğitim hayatına başlayan ve yeni sezona farkındalıkları ile giren Akıllı Kolejlerin Anaokulundan Üniversiteye kadar 20 şubesinde erken kayıt avantajları devam ediyor.

ENERJİDE ARA ELEMAN

Akıllı Kolejler bünyesinde 2014 yılında Türkiye’de ilk defa açılan Yenilenebilir Enerji Lisesi, Rüzgar ve Güneş Enerji Sistemleri bölümleri ile Türkiye’nin 2023 hedefleri çerçevesinde Türkiye’de alternatif enerjinin payının yüzde 1’den yüzde 30’a çıkarılmasının öngörüsü ile her yıl 500 civarı verilecek mezun ile enerji konusunda ara eleman ihtiyacını karşılama noktasında sektöre önemli katkı sağlayacak.

Türkiye’nin sahip olduğu yenilenebilir enerji kaynağı potansiyelinin işsizlik sorununun çözümüne büyük katkı sağlayacağına inanan Akıllı Kolejler yenilebilir enerji eğitimi alanında yapılan yatırımlarla rüzgar ve güneş enerjisinde 2023 hedefine ulaşılması durumunda ihtiyacı muhtemel 450 bin kalifiye personeli yetiştirmeyi hedefliyor.

TÜRKİYE’NİN YÜKSELEN YILDIZI

Sivil Havacılık Liselerinde Devlet teşviği Akıllı Kolejler Türkiye’nin yükselen yıldızı havacılık sektörünün de geleceğine şimdiden ışık tutuyor.  Son iki yıl içerisinde İstihdam oranı % 87 artan ve bu alanda Türkiye’yi Avrupa’nın zirvesine taşıyacak olan havacılık sektörü Çankaya, Etimesgut ve Keçiören’de faaliyet gösteren sivil Havacılık Liseleri ile geleceğe güvenle bakıyor.

ÜCRETSİZ TEKNİK KOLEJ FIRSATI

Akıllı Kolejler içerisinde mesleki eğitimi etkin hale getiren 3 boyutlu mesleki eğitim, öğrenme hızını on kat artıran sanal gerçeklik, dünyada yıldızı parlamaya başlayan 3D tarayıcı ve yazıcılar, mesleki eğitimi eğlenceli hale getiren things of internet ve yeni nesil Uygulamalı IQ sınıfları barındıran Teknoloji İnovasyon liselerini Mamak, Sincan ve Keçiören’de eğitimin hizmetine sundu. Türkiye’deki mesleki eğitime yeni bir soluk getiren teknoloji ve inovasyon liselerinde eğitim tamamen devlet destekli.

ÜNİVERSİTELİ OLMAK İÇİN AKILLI KOLEJ YETER

2016-2017 sezonu itibarıyla 118 mezunundan sadece Ankara içerisinde 24 öğrencisini Hacettepe, 7’sinin ODTÜ, 12’sinin Gazi ve 10 öğrencisini Ankara Üniversitesi’ne yerleştiren Akıllı Kolejler sadece istihdam avantajlı seçkin mesleki bölümleri ile değil akademik eğitimiyle de göz kamaştırıyor. Akıllı Kolejlerin Çankaya ve Etimesgut kampuslarında yer alan Anadolu liseleri üniversiteye hazırlanmak için tek başına tüm ihtiyaçları karşılar durumda.

İNGİLİZCE’Yİ YAŞAYARAK ÖĞRETİYORUZ

Akıllı Kolejlerde İngilizce, ders değil bir iletişim aracı olarak kullanılıyor. Günlük yaşantı içerisinde öğrenciler, İngilizce öğretmenleri ile iletişim kurarak dil öğrenimini içselleştiriyorlar. Oyun, şarkı, flashcard ve teknoloji imkanlarıyla desteklenen derslerde İngilizce öğrenimi kalıcı hale getiriliyor. Akıllı Kolejler de öğrenciler NativeSpeaker öğretmenleriyle İngilizceyi hem ana dillerinde hem de telaffuzda yabancı aksanla öğrenmektedirler.

EĞİTİM TEKNOLOJİLERİNDE DEV İŞ BİRLİĞİ

Google Akademi üyeleri tarafından hazırlanan ve ilk defa 12 Ağustos 2014 yılında kamuya açık hale getirilen Google Classroom, Akıllı Kolejler ve Google arasında yapılan iş birliği anlaşması kapsamında 14 Eylül 2014 tarihinde Akıllı Kolej kampuslerinde kullanılmaya başlandı.  Aynı zamanda Akıllı Kolejlerin kurumsal çözüm ortağı olan Google`ın eğitim hizmeti Google Classroom uygulaması ile birlikte dünya genelinde büyük beğeni toplayan akademik çalışmalar Akıllı Kolejler farkıyla Türkiye`deki öğrencilerinin hizmetinde olmaya devam edecek. Akıllı Kolejler akademik ve mesleki eğitimde sadece başarı odaklı değil aynı zamanda ülkesini ve milletini seven, milli ve manevi değerlere bağlı, sosyal sorumluluk sahibi, sorgulayan, düşünen, yaratıcı, üretken ve çalışkan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.