,

Özel Çağrı Okulları yaz okulu programı keyifli ve dolu dolu

Özel Çağrı Okulları yaz okulu programı da yine öğrenciler için oldukça keyifli ve dolu dolu planlanmış.

Yoğun geçen bir eğitim öğretim döneminin ardından öğrencilerin heyecanla beklediği yaz tatiline artık sayılı günler kaldı. Şimdi en çok merak edilen konu öğrenciler yaz tatilini ders çalışarak mı geçirmeli yoksa serbest zaman etkinlikleri ile mi değerlendirmeli?

Veliler tatilde öğrencilerin daha çok öğrendiği bilgileri unutmamaları veya yeni eğitim dönemine hazırlık yapmaları gerektiğini düşünürken, öğrenciler ise bilgisayar oynamak, televizyon izlemek gibi onları yormayacak eğlenceli etkinlikler yapmayı istiyor.

Özel Çağrı Okulları Rehberlik Birimi; öğrencilerimiz yaz tatilinde ne sadece ders çalışmalı, ne de bilgisayar, televizyon, tablet vb. elektronik aletlerin esiri olmalı diyor. Öğrencilerimizin yaz tatilinde uygulayacakları programda; konu eksiklerini gidermek için ders çalışma sürelerinin de olması gerektiğini, fakat ağırlıklı olarak yeni şeyler öğrenmek, Kuran-ı Kerim öğrenmek ve dini bilgiler edinmek, kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlayacak müze vb. yerleri ziyaret etmek, sportif aktiviteler yaparak fiziksel gelişimlerini desteklemek, aile ziyaretlerinde bulunmak ve kitap okumak gibi etkinliklerin yer alması gerektiğini söylüyor.

Öğrencilerin sadece akademik gelişimlerini değil aynı zamanda sosyal, kültürel, manevi ve fiziksel gelişimlerini de önemseyen Özel Çağrı Okulları’nda sadece yaz okulu değil dönem içerindeki ders programları da bu doğrultuda düzenleniyor. Uygulanan program sonucunda öğrenciler akademik alanda yüksek başarılar elde ederken, spor alanında da üstün başarılara imza atıyor. Özel Çağrı İlkokulu öğrencileri 2017-2018 eğitim öğretim döneminde tramplen atlamada Türkiye birinciliği, atletizmde bölge birinciliği elde ederken Özel Çağrı Ortaokulu öğrencileri ise taekwondoda Türkiye birinciliği ve Avrupa şampiyonluğu, basketbolda üçüncülük, güreşte Ankara ikinciliği, yüzmede Ankara üçüncülüğü ve eskrimde Türkiye dereceleri elde ettiler.

Özel Çağrı Okulları yaz okulu programı da yine öğrenciler için oldukça keyifli ve dolu dolu planlanmış. Sekiz hafta boyunca devam edecek olan yaz okulunda öğrenciler her sabah beden eğitimi ve spor öğretmenleri eşliğinde jimnastik yaparak güne zinde başlayacak. Haftada üç gün okulun havuzunda yüzme dersine katılacak. Basketbol, futbol, voleybol ve karate derslerinin yanı sıra Kuran-ı Kerim ve meal dersi, akıl oyunları, bilgisayarda yazılım kodlama, eğlenceli matematik ve eğlenceli fen dersleri, sanat dersleri ve İngilizce dersine katılacaklar.