,

Özel Derece Okulları başarılı geçmişinden güç alıyor

“Sadece akademik başarılarla değil, okullaşma öncesine geçildiğinden beri sportif, kültürel ve kodlama alanında da bir çok dereceye imza attık. O yüzden okullarıma ‘DERECE ‘adını koyduk.”

Özel Derece Okulları Kurucu Temsilcisi Emre Ünlü: 2002’den beri başladığımız eğitim sürecinde bugüne Türkiye derecesine imza atmış yüzlerce öğrencimiz var.  Başarıya başarmayı bilenler ulaştırabilir.’ sözünü doğrular nitelikte. Üniversite sınavlarındaki, ALES’teki, DPY’deki Türkiye derecelerimde yüzlerce öğrencimize örnek oldum, bundan sonraki hayatımda da gelecek nesillere ilham kaynağı olma temennisindeyim.

GERÇEK BAŞARI

Sadece akademik başarılarla değil, okullaşma öncesine geçildiğinden beri sportif, kültürel ve kodlama alanında da bir çok dereceye imza attık. O yüzden okullarıma ‘DERECE ‘adını koyduk. Bu ismi yakışan eğitimciler, yerleşkeler ve öğrencilerle yolumuza güçlü bir şekilde devam ediyoruz. Gerçek başarıya Derece’yle ulaşacağını biliyoruz.

VERİMLİ ÇALIŞMA

 ‘Anlatan değil, öğreten okul’  olmanın bizce yoğun olduğu bir anlamı var; eğitim mutfağında öğretmen var. Öğretmen tercihlerinde eğitimin mutfağından gelen biri olarak, ‘öğretmeyi sevdiren’, ‘kalıcı başarıları destekleyen’ öğretmenleri tercih ediyoruz. Başarımızdaki ana etkenin kalitesi ve eğitimcilerin verimli çalışmalarının sağlanması olarak görüyoruz.

SANAYİDE 4.0 DEVRİMİ

‘9 yıl içinde mesleklerin %52’sinin yok olacağı öngörülüyor. Soyut zeka arttırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, IOT gibi kavramlar her geçen gün hayatımızda ciddi değişikliklere sebep oluyor. Böyle bir hayata hazırladığımız çocuklarımıza standart eğitim modelleriyle hizmet vermek onların geleceğini elinden almak demektir. Sanayide 4.0 Devrimi’nin ışığında üreten bir ülke olduğumuzun inancıyla anaokulundan lise sona kadar verdiğimiz robotik, kodlama, sitem, zihin haritaları, bilim okur yazarlığı, dil okuryazarlığı, finansal okuryazarlık, eleştirel düşünme, liderlik ve sorumluluk gibi ders ve beceriler sayesinde geleceğin okulunu bugünün eğitim modellerinde sunuyoruz.

BAŞARIMIZI ‘DİLLENDİRDİK’

10 yıl önce dil okullarıyla başladığımız konuşturan yabancı dil eğitimleri; İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca olmak üzere çoklu yabancı dil eğitim programları ile devam etmektedir.

Öğrencilerimize yabancı dili anadili gibi konuşmayı öğretmenin ötesinde yabancı dilleri öğrenmeyi öğretmen üzere aktif çalışmalar yapıyoruz.