,

Özel YeniOkul’un kayıt ücretleri

Özel Yeni Okul, 2018-2109 eğitim öğretim yılı ücretlerini internet sitesinden duyurdu

Eğitim programlarını çocukların merakı üzerine yapılandırılan projelere uyarlayan Özel YeniOkul, 2018-2109 eğitim öğretim yılı ücretlerini internet sitesinden duyurdu:

2018-2019 öğretim dönemi için anasınıfı,1,2,3,4,5 ve 6ıncı sınıflara kontenjan dahilinde kayıtlarımız başlamıştır. Anasınıfı için, anaokulumuz MeşePalamudu ÇocukEvi‘nden gelen çocukların önceliği olup, kalan kontenjan için dışarıdan sınırlı sayıda öğrenci alınmaktadır.

YENİOKUL ÜCRET BİLGİLERİ – 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı

Anasınıfı eğitim ücreti 25.650+KDV(%8)

1.-6. sınıf eğitim ücreti 27.570+ KDV(%8)

Yemek Ücreti 5.130 + KDV(%8)

Notlar

Eğitim ücretine; okul dışı geziler dahildir, kırtasiye ve yabancı dil kitap ücretleri dahil değildir.
Yemek ücretine sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı dahildir.

Erken kayıt indirimi okul ücreti üzerinden %7,4 olup, 28 Şubat tarihine kadar geçerlidir. Peşin ödeme durumunda okul ve yemek ücretinden %5 indirim yapılır.

Taksitli ödeme durumunda; kayıt sırasında 3.750 TL ödeme alınır, kalan tutar 10 eşit taksite bölünür.

Okulumuzu yakından tanımak üzere bireysel ziyaret için aşağıdaki formu doldurabilir veya telefon ile randevu alabilirsiniz.

Özel YeniOkul İlkokulu | Tel: 0212 274 70 30 | Sağlam Fikir Sk. No:17 Esentepe – Şişli

Yol tarifi: Büyükdere Cad. üzerinde Zincirlikuyudan Mecidiyeköy yönünde giderken DenizBank’ı geçin, Şişli Belediyesi/Maya Center önündeki ışıkların oradan sağa dönün (Matbuat sokak). Matbuat sokağın sonunda sağa dönün.

YENİOKUL’UN EĞİTİM SİSTEMİ

Proje Tabanlı Eğitim

Çocuklar merak ederler. Zamanla merakları yetişkinlerin tutumları yüzünden kırılır. Çocuğun merakı önemini yitirir ve yetişkini dinlemesi önem kazanır. Oysa çocuklar merak ettikleri konularla ilgili çalışırken odaklanarak, yüksek motivasyonla çalışırlar ve en önemlisi keyif alırlar.

Biz yeni okulda eğitim programlarını çocukların merakı üzerine yapılandırılan projelere uyarlıyoruz. “Hadi çocuklar bu ders şunu çalışacağız bir sonraki ders de şunu çalışacağız” gibi bir sistem yerine çocukların o derslerde öğrenmeleri gereken bilgileri onların merak ettikleri konularla ilgili yapılan çalışmalara yediriyoruz.

Çocuklar matematiği, klasik matematik çalışmalarıyla öğrenebilirler ama bu onlar için çok sıkıcı olabilir ve öğrenme için gerekli motivasyonu sağlamak zor olabilir. Oysa çocuklar bir banka kurmak istediklerinde bankayı kurup, bankada basılacak paraları tasarlarken matematiğe dair öğrenmeleri gereken bütün bilgileri öğrenebilirler. Rakamlar, dört işlem, yuvarlama gibi pek çok bilgiye merak ederek ulaşabilirler. Onların amacı banka kurmaktır. Bunun için sayıları öğrenmeleri gerekebilir…

Böylece öğrenme süreçleri projenin oluşturduğu bir bağlam içinde, çocukların merakları üzerine yapılandırılmış bir şekilde gerçekleşir. Çocuk bilgiyi sonra ihtiyaç duyduğunda kullanmak üzere değil proje sırasında karşılaştığı bir soruna çözüm üretmeye ihtiyacı olduğu için öğrenir.