,

Özyeğin Üniversitesi’nde uluslararası standartlarda eğitim

Özyeğin Üniversitesi’nin Tercih Tanıtım Günleri başladı.

Dönüştürücü ve çok boyutlu eğitim modeli ile fark yaratan Özyeğin Üniversitesi’nin Tercih Tanıtım Günleri başladı. Üniversite’nin Çekmeköy’deki kampüsünde 14 Ağustos’a kadar devam edecek Tanıtım Günleri’nde aday öğrenciler akademisyenlerle görüşerek doğrudan bilgi de alabilecek. Tanıtım Günleri süresince Çekmeköy Kampüsü’ne ücretsiz ulaşım sağlanıyor.

Uluslararası alanda tanınan ve sektör deneyimli, güçlü bir akademik kadro ile dünya standartlarında eğitim sunduklarını belirten Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk, ayrıca 30 ülkeden 100’e yakın kurumla global iş birliği ve 113 Erasmus değişim anlaşmalarının bulunduğunu söyledi. Öğrencilerinin küresel boyutta gelişimini hedefleyen, buna yönelik olarak yabancı dil eğitimi, yurtiçi yurtdışı staj imkânları ve değişim programları uygulayan Özyeğin Üniversitesi, girişimci ve araştırmacı kimliğiyle sunduğu kapsamlı eğitim programını aday öğrenciler ve aileleriyle paylaşıyor.

TÜMA 2018 BİRİNCİSİ

Özyeğin Üniversitesi, Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2018’de Genel Memnuniyet Sıralaması’nda bu yıl da tüm üniversiteler arasında birinci oldu.

109 devlet, 63 vakıf olmak üzere 172 üniversitede öğrenim gören 26 bin 513 öğrenci ile gerçekleştirilen araştırma kapsamında bu yıl ilk kez ‘Türkiye’nin üstün performans gösteren rektörleri’ sıralaması da yapıldı. Bu sıralamada Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk ‘Altın Ödül’ ün sahibi oldu. a kapsamındaki tüm sıralamalarda ilk 3’ te yer aldı.

3 ÇALIŞMAYLA DÜNYAYA ÖRNEK

Özyeğin Üniversitesi’nden 3 farklı çalışmanın Dünya Ekonomik Forumu’nda sunulduğunu ve bu çalışmaların Türkiye’den seçilen tek örnek vaka olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Esra Gençtürk, TÜSİAD iş birliği ile Sürdürülebilir Kalkınma Forumu’nun da Özyeğin Üniversitesi’nde hayata geçirildiğini hatırlattı.

Öğrenciler iş hayatına bir adım önde başlıyor

30 ÜLKEDE 100’E YAKIN KURUMLA İŞ BİRLİĞİ

Prof. Dr. Esra Gençtürk ayrıca, Özyeğin Üniversitesi’nin aralarında University of Minnesota, Oregon State University, University of Alberta, Sejong University, Yokohoma University, University of Texas at Dallas, Tilburg University, University of Bologna, Linnaeus University, Universite de Liege, University of Porto, University of Mannheim, University of Limerick, Bangor University, Coventry University, European Business/Law School, Dresden University of Technology’nin de bulunduğu 30 ülkeden 100’e yakın kurumla global iş birliği ve 113 Erasmus değişim anlaşması bulunduğunu da sözlerine ekledi.

GÜÇLÜ AKADEMİK KADRO

Özyeğin Üniversitesi’nin uluslararası alanda tanınan ve sektör deneyimli, güçlü bir akademik kadroya sahip olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Gençtürk, şöyle konuştu: “Tüm akademisyenlerimizle birlikte asli görevimiz bilgili ve donanımlı gençler yetiştirmek. Güçlü akademik kadromuz ile sağladığımız bilimsel donanımın yanı sıra sektörlerle iç içe eğitim felsefemiz ile öğrencilerimizin kişisel, profesyonel, sosyokültürel gelişimlerine ve farklı deneyimler kazanmalarına katkıda bulunuyoruz. Akademik kadromuz ayrıca, araştırmaları ile uluslararası dergilerde yayımladıkları makalelerine ilaveten, ticarileşme potansiyeli olan projeler üzerine de çalışmalarını sürdürüyor.”