,

Rota Koleji’nin Model Birleşmiş Milletler’de Avrupa Başarısı…

Rota Koleji’nin Model Birleşmiş Milletler’de Avrupa Başarısı

Rota Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinden kurulu RotaMun(Model Birleşmiş Milletler Kulübü) İsviçre-Cenevre’dee 15-20 Nisan 2018 tarihleri arasında Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde düzenlenen,  36 ülkeden 600’ün üzerinde lise ve üniversite seviyesinde delegenin katıldığı Model Birleşmiş Milletler Konferansı’na 12 öğrenci ile katılıp büyük bir başarıya imza attı.

Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencilerisi Selin CÖMERT  gösterdiği performans ve hazırladığı görüş belgesi ile toplamda verilen 12 ödülden bir tanesi olan Best Position Paper (En iyi Görüş Belgesi) ödülüne layık görülmüştür. Bu ödül ayrıca,  Avrupa coğrafyasında kazanılan tek ödül olması açısından da büyük önem taşımaktadır.

Konu ile ilgili görüştüğümüz Rota Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Serkan GÖZDER “MUN (Model Birleşmiş Milletler Kulübü) etkinliği öğrencilerimizin hem entelektüel hem dilsel gelişimleri açısından büyük önem taşıyor. Ekibimizin ödülle de dönmesi çok onur verici bir olay. Ekibimiz ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.” dedi.

ROTA KOLEJİ’NİN TARİHÇESİ

Özel Rota Eğitim Kurumları, eğitime gönül vermiş 43 kişiden oluşan bir ekibin üstün çabasıyla Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdür Kadir AÇIKBAŞLAR’ ın önderliğinde Rota Koleji adıyla 3 Şubat 2011 tarihinde kuruldu. 7 yıldır, eğitimde en iyi hizmet kalitesinden ödün vermeden, dünya standartlarındaki çalışmalarına devam etmektedir.

2011 Eylül ayında; Özel Rota Anasınıfı, Özel Rota İlköğretim Okulu, Özel Rota Anadolu Lisesi ve Özel Rota Fen Lisesi ile eğitim ve öğretim hayatına 627 öğrenci ile başladı.

2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı başında, Milli Eğitim alanında yapılan kanun değişikliğiyle Özel Rota Anasınıfı, Özel Rota İlkokulu, Özel Rota Ortaokulu, Özel Rota Anadolu Lisesi ve Özel Rota Fen Lisesi olarak modern binası, spor ve sanat merkezi ile eğitim ve öğretim faaliyetlerine 999’a yakın öğrenci ile devam etti.

2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda yapılan yatırımlar dolayısıyla biraz daha büyüyerek eğitim ve öğretim faaliyetlerine 1160’a yakın öğrenci ile devam etti.

2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda yapılan yeni lise yatırımı dolayısıyla biraz daha büyüyerek eğitim ve öğretim faaliyetlerine 1366’ya yakın öğrenci ile devam etti.

2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda 1460 öğrenci ile devam etti.

2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda ana binamızda yeni bir düzenleme ile yüksek kapasiteli bir yemekhane ve yeni sanat atölyeleri ile modern bir alan oluştu,1580 öğrenci ile yeni döneme başladı.

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda yoğun talebin olmasıyla birlikte okul kontenjanımız doldu ve 1590 öğrenci kaydı ile döneme devam etti.

Okulumuz 2011 yılında 73 öğretmen kadrosuyla eğitim vermeye başlamış ve bugün 177 öğretmen kadrosuyla eğitimde en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir.

Aynı kampüs içerisinde yer alan ve sınav gruplarımız olan 8. ve 12. sınıflarımıza yönelik planlanan yeni, modern binamız da 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi için hazırlanmaktadır.

Kuruluşundan itibaren akademik, bilimsel proje, sanat, spor, kültürel başarıları ile adından söz ettiren Rota Eğitim Kurumları bu başarıları ulusal ve uluslararası alanda doğru rotada emin adımlarla sürdürmektedir.

Kaliteli bir eğitim vermek amacıyla bir araya gelen ve “Rotamız Eğitim” sloganıyla yola çıkan ekibimiz; Cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemiş, ulusaldan evrensele ana dilini iyi kullanan, dünya dillerine hakim, daha iyi bir dünya hedefi olan bireyler yetiştirmek temel hedefiyle yoluna devam etmektedir.

NEDEN ROTA KOLEJİ

“Kaliteli bir eğitim vermek amacıyla bir araya gelen ve “Rotamız Eğitim” sloganıyla yola çıkan ekibimiz; Cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemiş, ulusaldan evrensele ana dilini iyi kullanan, dünya dillerine hakim, daha iyi bir dünya hedefi olan bireyler yetiştirmek temel hedefiyle hayatına devam etmektedir.

Özgün ve genişletilmiş eğitim ortamı, araştırma ve sorgulamaya dayanan; yenilikçi, yaratıcı öğretim yaklaşımlarıyla öğrencilerinin düşünsel ve üretken güçlerini tam anlamıyla harekete geçiren; onları hayat boyu öğrenmenin önemine inandırarak motivasyonu yüksek bireyler olarak geliştirmek vizyonuyla yola çıkan Rota Eğitim Kurumları; 3 Şubat 2011 tarihinden bugüne kadar geçen süreçte, ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan bilimsel proje, kültür, sanat ve spor yarışmalarında elde ettiği pek çok başarı ile doğru rotada emin adımlarla yürümeye devam etmektedir.”

ROTA KOLEJİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: 0 232 220 26 26

Fax: 0 232 220 26 29

E-Posta: info@rotakoleji.com

Adres: Yarbay Refik Cesur Cad. Gazi Mah. No: 32 Gaziemir / İZMİR