,

Sınav Eğitim Kurumları kolejleri ile yeni bir eğitim ağı oluşturdu

Sınav Eğitim Kurumları

İlk kez Ankara’da faaliyet göstermeye başlayan Sınav Eğitim Kurumları, bugün ülke genelinde yaygın, öncü ve örnek bir kurum olarak saygın bir marka haline gelmiştir.

30 yıl önce küçük bir adımla başlayan enerji, gün geldi ülkeyi saran bir sinerjiye dönüştü. O günün 50 metrekaresi bugün 500 bin metrekarelik kapalı alana, 5 personeli ise 10 bini aşkın çalışana ulaştı. Ciddi bir gelecek tasarımının, geniş ölçekli bir vizyonun bütün kararlara ve çalışmalara eşlik ettiği bu süreçte yayınları, kursları, okulları ile Türkiye’nin en büyük eğitim zincirine dönüştü.

Okullaşma sürecini de başarıyla yürüten Sınav Eğitim Kurumları dershaneden dönüşen okulları ve kolejleri ile yurt genelinde yeni bir eğitim ağı oluşturmuştur. Ayrıca dershanecilikteki deneyim ve birikimini son dönemde açılan Sınav Kurs merkezlerine taşımaktadır.

Bugüne baktığımızda kolejleri, dershaneden dönüşen okulları, Sınav Kurs Merkezleri ile 500’e yakın şubesi ve binlerce çalışanı bulunan Türkiye’nin en yaygın, en büyük ve güvenilir eğitim kurumlarından biri olan Sınav Eğitim Kurumları; yayıncılıkta olduğu gibi kolej, okul ve kursta da çıtayı hep yüksek tutmuştur.

Kaliteli ve kapsamlı yayınları, seçkin eğitimcilerden oluşan nitelikli kadrosu, özgün bir sistematiğe ve planlamaya sahip yönetim anlayışı, özveriyle ve yeniliklere açık bir anlayışla çalışan kurumlarıyla her yıl yüz binlerce gencimizi geleceğe hazırlamaktadır.

BAŞLANGIÇLAR ÖNEMLİDİR
SINAV KOLEJİ ANAOKULLARI

Sınav Eğitim Kurumları Kolej bünyesinde bulunan ya da bağımsız anaokulları ile sektörde ayrı bir yere sahiptir. Sınav Anaokullarında uygulanan; “Side to Side” programına göre çocukların öğrenimleri boyunca keyif alabilecekleri, oyun temelli, birbirleri ile rekabet edebilen, sürece dayalı İngilizce-Türkçe aktiviteleri ve erken okuma-yazma etkinliklerini kapsar.
Sınav Koleji Anaokullarında çocuğun bir bütün olarak gelişimi hedeflenir. Bunu gerçekleştirirken bilişsel gelişime destek olacak etkinlikler planlanır ve çocuklarımızın akademik becerilere hazır olmaları sağlanır. Bu bağlamda analitik ilişkiler kurabilme, yaratıcılık, problem çözme, planlama, işitsel ve görsel hafızayı geliştirme, parça-bütün ilişkisi sağlama, örüntü oluşturabilme çalışmalarına yer verilir.

Sınav Koleji Anaokullarında:
– Ailenin dışındaki birey ve gruplarla uyum içerisinde nasıl çalışması ve oynaması gerektiğine model olunarak sosyal ve duygusal gelişimi desteklenir,

– Matematiğin sihirli dünyasını keşfederken, öğrendiği bilgilerle büyülenmesi sağlanır,

– Çevreyi ve doğayı gözlem ve deneyimlerle öğrenirken, gezegenimizi, oyuncakları kadar korumak önemsetilir,

– Mini alışveriş merkezimizde günlük hayatın akışını öğrenirken, yaratıcılığının sınırları genişletilir,

– Özenle tasarlanmış spor alanlarında, aktif ve sağlıklı bir yaşam biçimi geliştirmek amacıyla çocukların fiziksel yeteneklerinin farkında olmasını motive edici bir bedensel gelişim programı uygulanır.