,

Sınav Koleji’nden ‘Gerçek Mekan Gerçek Sınav’

Sınav Eğitim Kurumları birçok ilde geleneksel olarak düzenlediği ‘Gerçek Mekan Gerçek Sınav’ TYT Provası'nı bu yıl 13 Mayıs Pazar günü gerçekleştirdi.

Sınav Eğitim Kurumları birçok ilde geleneksel olarak düzenlediği ‘Gerçek Mekan Gerçek Sınav’ TYT Provası’nı bu yıl 13 Mayıs Pazar günü gerçekleştirdi.

Ankara’da Gazi Üniversitesi’nde 15 fakülte binası, 28 amfi ve 308 derslikte 1.000’e yakın öğretmenimizin gözetmenlik yaptığı ve 15.000 öğrencimizin katılımıyla, İstanbul da ise İstanbul Üniversitesi’nin tarihi atmosferinde 13 fakülte, 113 amfi, 500 öğretmen, 100 fakülte sorumlusu ve 15.000 öğrencimizin katılımıyla Gerçek Mekan Gerçek Sınav uygulaması yapıldı. Eş zamanlı olarak birçok ilimizde de uygulanan sınav yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

ÖSYM kurallarının aynen geçerli olduğu Gerçek Mekan Gerçek Sınav’da TYT atmosferine uygun olarak sabah saat 10.15’te başlayan sınav için adaylar, erken saatlerde kampüste sınav saatini beklediler. Üstleri aranarak içeri alınan öğrencilerden giriş belgesi veya kimliği olmayanlar sınava alınmadı. İsimlerine göre düzenlenmiş optikler ile sınava başlayan öğrenciler gerçek bir sınav atmosferinde olmanın heyecanını yaşadılar.

Türkiye’nin en büyük ve güvenilir eğitim kurumlarından biri olan Sınav Eğitim Kurumları’nın öğrencileri, 30 Haziran’da yapılacak TYT öncesi benzersiz bir deneyim yaşadılar.