,

TED Van Koleji 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılıyor

TED Van Koleji, 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek.

TED’in 90 yıllık tecrübesi ile öğrencilerine yaşam boyu başarının yolunu açmayı hedefleyen TED Van Koleji, 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek.

TED Van Koleji’nin açılışı, Elite World Otel’de yapılan basın toplantısı ile duyuruldu. Toplantıya; TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Van Koleji Kurucu Temsilcisi Gökmen Uçar ve TED yetkilileri katıldı.

TED Van Koleji, eğitim yapılarının öneminin bilincinde deneyimli bir ekip tarafından yüksek standartlar hedeflenerek projelendirildi. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde deneyimli öğretmenleri ile eğitim verecek olan TED Van Koleji, 2018-2019 eğitim öğretim yılı için okul öncesinden 7.sınıfa kadar öğrenci alacak. İkinci yabancı dil olarak 4.sınıftan itibaren hafta iki saat olmak üzere Fransızca dil eğitimi verilecek.

TED Van Koleji, 11 bin metrekarelik arsa üzerinde kurulu, 14 bin metrekarelik kapalı alan ve 8 bin metrekarelik açık oyun alanları ile öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimi için gerekli tüm olanakları sağlayan çağdaş bir eğitim yerleşkesi olarak planlanmıştır. Okulda bulunan; 54 derslik, 5 laboratuvar, 24 kişi kapasiteli 3D sınıfı, yabancı dil laboratuvarı, teknolojik donanımlı bilgisayar laboratuvarı, 2 kütüphane, 460 kapasiteli konferans salonu, 500 kişilik yemekhane, okul öncesi için özel tasarlanmış 70 kişilik yemekhane, kapalı spor salonu (yarı olimpik), kapalı yüzme havuzu (yarı olimpik), beden eğitimi salonu, dans ve bale salonu, fuaye ve sergi salonu, çok amaçlı açık spor alanları, spor kültür ve sanat alanları (ekolojik uygulama alanı, hobi sahası vb.) ulusal ve uluslararası programlar uygulanarak ulusal değerleri esas alan, evrensel bakış açısında sahip nesiller yetiştirilecektir.