,

Üç Renk Kolejleri’nde okul öncesi eğitim

Üç Renk Kolejleri Anaokulu

Üç Renk Kolejleri okul öncesi eğitimde de iddiaalı: “Anaokulu bir bireyin okulla ilk tanışması… Bu aşamada verilen sevgi, okul öğesinin öğrencide bıraktığı iz ve öğretmenlerine bakış açısı öğrencinin bütün eğitim hayatını etkiliyor. Ayrıca Anaokulu, öğrencinin tüm eğitim hayatının temeli. Bu temeli sağlam atmak ve ailesinde yaşadığı güveni, sevgiyi eksiksiz okulda da devam ettirmek için Üç Renk Kolejleri Anaokulu’nda geleceğe Beyefendiler ve Hanımefendiler hazırlıyoruz.” Peki bunu nasıl yapıyorlar? İşte cevapları:

Yabancı Dil Eğitimi

“Okul öncesi eğitimde yabancı dil için hazırlık çalışmalarını öğrencinin yaş grubuna uygun çekilde oyun ve eğlenceli materyallerle uyguluyoruz. Kelimeler, hayattan kalıp diyaloglar, şarkıların oyunların içine gizlenmiş materyaller yabancı dil eğitiminde öğrenciyi ilkokula hazırlıyor.”

Dans ve oyunla eğitim.

“Anaokulunda öğrencinin isteği her zaman oynamak ve eğlenmektir. Bilgileri “çocuğun istediği şekilde” oyun ve eğlenceli faaliyetlerle öğretiyoruz. Dans ve ritm algısı öğretileri, öğrencimizin gelecekteki sosyal ve kaliteli olması gereken hayatı için atılan en önemli adımlar.”

Yetenek keşfetme ve yönlendirme.

“Kişisel gelişimde bireyin yetenek ve yatkın olduğu alanların bilinmesi verilecek eğitimde verimi arttırır. Gelecek için ek faaliyetler belirlenmesini sağlar. Belirlediğimiz bireysel yetenekleri ve yatkın olduğu alanlarla öğrencilerimizi eğitiyor ve geleceğe hazırlıyoruz.”

Sevgi odaklı mutlu eğitim.

“Öğrenci ailesiyle geçirdiği aktif zamandan çok bizimle beraber oluyor. Verdiğimiz eğitimle öğrenci koşarak okuluna gelmeli ve okulda geçirdiği her anda mutlu olmalı. Öğretmenlerimizin hepsi öğrenciye hissettirdiği sevgisiyle daha verimli ve kaletili öğrenmeyi sağlıyor.”

Matematik ve Fen çalışamaları.

“Branşların temel başlıklarında yer alan Fen ve Matematik hayatın içinden senaryolar ve oyunlarla öğrencilerimize, onlar farkında olmadan eğlenceli şekilde veriliyor. Söyledikleri şarkıda sayıları, bir çok faaliyette temel fen kuramlarını öğreniyorlar.”

Müzik ve Sanat eğitimi.

“Gerek yaptıkları faaliyetlerde gerek aldıkları teorik eğitimde, müzik resim gibi alanlarla içi içe oluyor aynı zamanda sanat dallarına bakış açısını da kültürel anlamda geliştiriyoruz. Öğrencilerimiz ilerideki tercihlerine göre iyi bir müzisyen olmaya temel oluşturduğu gibi iyi bir müzik dinleyicisi de olmaya hazırlanıyor.”

İSTANBUL MALTEPE KAMPÜSÜ

ADRES

Zümrütevler mh. Nazmi İlker Sk.No:12 Maltepe / İstanbul

TEL: +90 216 459 16 16
FAX: +90 216 459 16 17

info@ucrenkkolejleri.k12.tr

KOCAELİ ÇAYIROVA KAMPÜSÜ

ADRES

Şekerpınar Mah. Meltem Sk. No:2 Çayırova / KOCAELİ

TEL: +90 262 653 13 13
FAX: +90 262 653 13 12

info@ucrenkkolejleri.k12.tr