,

Üniversite sınavı öncesi mangal keyfi

İstanbul’da Özel İhlas Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri yaklaşan üniversite sınavları öncesi düzenledikleri mangal partisi ile stres attı.

İstanbul’da Özel İhlas Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri yaklaşan üniversite sınavları öncesi düzenledikleri mangal partisi ile stres attı. Hayatlarının en önemli sınavlarından birine girecek olan son sınıf öğrencileri uzun zamandır hazırlandıkları sınava günler kala öğretmenleriyle birlikte keyifli anlar yaşadı. Üniversite sınavlarına hazırlanmanın uzun bir süreç olduğunun altını çizen İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin, “Oldukça yorucu geçen bir hazırlık döneminin artık sonuna geldik. Öğrencilerimiz liseye başladıkları günden bu yana hedefledikleri bölümleri kazanabilmek için yoğun bir çalışma sürecinden geçtiler” dedi. Öğrencilerin çalışma tempolarının sosyal aktivitelerle de desteklenmesi gerektiğinin altını çizen Yeltekin, “Sınav stresi muhakkak oluyor. Biz okullarımızdaki organizasyonlarla öğrencilerimizin sınav stresini en az seviyede yaşamalarını hedefliyoruz. Sınava sayılı günler kala yaptığımız bu organizasyonla da onların sınavdan biraz uzaklaştırıp öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla güzel bir gün geçirmelerini istedik” ifadelerini kullandı.

İHLAS EĞİTİM KURUMLARI ANADOLU LİSESİ

İhlas Eğitim Kurumları’na bağlı Anadolu Liseleri, millî ve manevi değerlerine bağlı, millî kültürünü koruyup geliştiren; matematik, fen ve sosyal bilimler alanlarında başarılı, araştırmacı, girişimci, teknolojiyi yakından takip eden ve etkili biçimde kullanabilen; geleceğin bilim ve sanat alanındaki liderlerini yükseköğretime hazırlamak gayesiyle 1996’da İstanbul’da kuruldu.

“Güvenli Eğitim, Güvenli Gelecek” ilkesiyle yola çıkan okulumuz, Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilere eğitim-öğretim hizmeti sunmaktadır. Okulumuz akademik başarılarını; günümüz dünyasını yakından takip eden, modern eğitim teknolojilerini kullanan ve bunu ileriye taşımayı hedef edinmiş uzman eğitim kadrosu ve öğrencileriyle üniversite sınavlarında göstermiş olduğu %90’lık yerleştirme oranı ve birincilikleriyle taçlandırmıştır.

Yabancı Dil Derslerimiz

Okulumuz, deneyimli öğretmen kadromuzun oluşturduğu yabancı dil programlarıyla öğrencilerimize iki yabancı dilde (İngilizce ve Almanca) kalıcı bir dil eğitimi vermektedir. Bu alanda yıl boyunca yapılan çalışmalar, yaz tatillerinde düzenlenen yurt dışı yaz okullarıyla pratiğe dökülmekte ve öğrencilerimiz bu sayede yabancı dillerini geliştirme fırsatı bulmaktadır.

Bire-Bir Eğitim

Tüm öğrencilerimiz, dilediği dersten ve öğretmenden bire birmatikten randevu almak kaydı ile konu anlatımı isteğinde bulunabilmektedir. Öğretmenlerimizde bire birmatiklerden randevularını takip edebilmektedir.

3D Eğitim Teknolojileri

Öğrencilerimiz; fizik, kimya ve biyoloji derslerinde gösterilen teorik bilgileri üç boyutlu ortamda yakından görme ve inceleme fırsatı bulmaktadır. Yapılan araştırmalara göre üç boyutlu olarak verilen bilgilerin teorik bilgilere nazaran daha anlaşılır ve hafızada kalıcı olduğu tespit edilmiştir.

Etüt Çalışmaları

Öğrencilerimizin öğrendiklerini değerlendirme, analiz yapabilme becerilerini geliştirmeye yönelik hafta içi ve hafta sonu etüt çalışmaları yapılmaktadır.

İHLAS EĞİTİM KURUMLARI FEN LİSESİ

Türkiye’nin geleceğinde çığır açacak bilim adamlarının yetiştirilmesinde ilk adres olan Özel Fen Liselerimiz, 2 kampüste hizmet vermektedir. Okulumuzun bulunduğu kampüsümüz fiziki yapısı ve depreme dayanıklı sistemiyle Türkiye ve Avrupa’nın en iyi örnekleri arasında yer alır.

20-24 kişilik sınıflarda eğitim ve öğretim gören öğrencilerimiz, teknolojinin sağladığı bütün imkanlardan yararlanmaktadırlar. Bu kapsamda okullarımız Türkiye’de tablet ve 3D teknolojisini eğitim alanında kullanan ilk kurumdur. “Güvenli Eğitim, Güvenli Gelecek” ilkesiyle yola çıkan okulumuz, Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilere eğitim-öğretim hizmeti sunmaktadır. Okulumuz akademik başarılarını; günümüz dünyasını yakından takip eden, modern eğitim teknolojilerini kullanan ve bunu ileriye taşımayı hedef edinmiş uzman eğitim kadrosu ve öğrencileriyle üniversite sınavlarında göstermiş olduğu %90’lık yerleştirme oranı ve birincilikleriyle taçlandırmıştır.

Etüt Çalışmaları

Öğrencilerimizin öğrendiklerini değerlendirme, analiz yapabilme becerilerini geliştirmeye yönelik hafta içi ve hafta sonu etüt çalışmaları yapılmaktadır.