,

Van Kültür Koleji ‘Kültürlü olan kazanır’ diyor

Van Kültür Koleji 'Kültürlü olan kazanır' diyor.

Kültür Koleji’ne girince sadece bir okula girmiş olmazsınız, aynı zamanda dil eğitimine önem veren, spor, sanat ve bilimi hayatlarının bir parçası yapmış seçkin ve mutlu bir topluluk arasına katılmış olursunuz.

Kültür Koleji’nde öğrencilerimiz, sunulan sonsuz sanat, spor, müzik ve Bilişsel Gelişim programlarının yanısıra eşsiz akademik fırsatlar ile kendi tutkularının yolunda cesaretlendirilmişlerdir. Tüm Kültür mensupları, bu güven ortamı içinde oluşacak hayat boyu arkadaşlıkların ve unutulmaz anıların bir parçası olurlar. Kültür kolejlerinde öğretime başlamadan önce uygulanan testlerin sonucunda işitsel ya da görsel beceri durumlarına göre veli- okul işbirliği esas alınarak sınıflarımız gruplandırılmıştır. Öğrencilerimize uyguladığımız testler sonucunda; dikkat, yaratıcılık, odaklanma süresi, hafıza seviyeleri tespit edilerek öğrenme ihtiyaçları belirlenip, planlar hazırlanır.

‘’Kültürlü olan kazanır.’’ Sloganıyla öğrencilerinin yanında olan kültür eğitim kurumları Van Edremit bölgesinde 2016-2017 eğitim –öğretim yılında hizmet vermeye başlamıştır. Buz pisti, voleybol, basketbol sahası, dans salonu, yüzme havuzu gibi spor alanları, aktif laboratuvarları gibi fiziki alanlarının yanı sıra; çoklu zeka atölyeleri, smart zihinsel gelişim programları, akıllı eğitim ve akıllı sınıfları, zengin yayın ve sınav hizmeti, uzman öğretmen kadrosu, yeni nesil rehberlik anlayışı ve butik eğitim uygulamaları vardır.

VAN KÜLTÜR KOLEJİ’NİN TARİHÇESİ

Dün; 1979’da Beyazıt’ta tek şubesi ile “Öyle bir genç ki kültür’lü” iddiasıyla eğitim hayatına başlayan “Kültür Dersaneleri”, 1990’da büyük bir atılım yaparak yeni şubeler açmaya başlamıştır. Kültür Dersaneleri Üniversiteye Hazırlık hizmetini Liselere Hazırlık alanına da taşıma gayesiyle 1995’te Fatih Dersanelerini bünyesine katmıştır. Fatih Dersanesi, Fatih ilçesinde 1969’da kurulan ilköğretime dönük hizmet veren bir kurumdu, bugün İstanbul’da 42 şubesiyle hizmet veren büyük bir eğitim zinciridir. Kültür Dersaneleri, yeni kurum açma ilkesine, 1997’de English Time dil okulları ile devam etmiştir. “Kültür Dersaneleri”, kurumlarının yanında eğitim hizmetini yayıncılık alanında da sürdürmüş, kaliteli ve kapsamlı dokümanlarıyla öğrencilerini yetiştirmektedir.

Özellikle yaptığı “yenilik”lerle öne çıkan Kültür Dersaneleri, 1999’da hazırladığı “Kültür Digital” eğitim teknolojileri projesi ile Türkiye’de üniversite hazırlık alanında bir ilki gerçekleştirmiştir. Bugün; İstanbul’da 25 Üniversiteye Hazırlık, Anadolu’da 41 Üniversite ve Liselere Hazırlık şubesi olan “Kültür Dersaneleri”, ilerleyen yıllarda da birçok ilde Kültür Temel Liseleri açarak kaliteli hizmetini tüm Anadolu’ya yayma çabası içinde olacaktır.

Her biri kendi alanında markalaşmış eğitim kurumlarımızla; Kültür Yayıncılık, Şimşek Yayıncılık, Ünlü Yayıncılık, English Time, Dersanem Dersanesi, Nişantaşı Üniversitesi, Biruni Üniversitesi, Kida Kitap Dağıtım gibi kurumların pek çok şubesiyle daha iyi eğitim verebilmek adına var gücüyle çalışmaktadır.

Bugün olduğu gibi yarın da Kültür Koleji; yüksek hizmet anlayışı, güçlü öğretmen kadrosu ve öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile ilerlemeyi tüm Türkiye’nin teveccühüyle de hızlı gelişmesini sürdürecektir. Eğitime ve insanımıza yapılan bu yatırım, Türkiye’nin geleceğine yapılan bir yatırımdır.

VAN KÜLTÜR KOLEJİ’NİN İLETİŞİM BİLGİLERİ

Merkez Kampüs

Eminpaşa Mah. Emin Paşa Cad. No:136 Edremit/VAN

0-432-217 65 60

0-551 731 37 00-01

van@kulturkoleji.k12.tr

Ortaokul (2.Şube)

Edremit yolu üzeri

(Honda Servisi arkası)

0-432-217 36 37

0-551 731 37 00-01

van@kulturkoleji.k12.tr