,

Yaşar Üniversitesi 17 yılı geride bırakmanın gururunu yaşıyor

Yaşar Üniversitesi uluslararası kent üniversitesi olma yolunda hızla ilerlerken aynı zamanda eğitimde 17 yılı geride bırakmanın gururunu yaşıyor.

Yaşar Üniversitesi uluslararası kent üniversitesi olma yolunda hızla ilerlerken aynı zamanda eğitimde 17 yılı geride bırakmanın gururunu yaşıyor.

Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, “Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Sayın Selçuk Yaşar’ın “Bilim, Birlik, Başarı” ilkeleri doğrultusunda, üniversitemiz Türkiye’de çok saygın bir konum edindi.  Yakın bir gelecekte dünyanın önde gelen üniversiteleri içerisinde gösterilecek bir konuma ulaşmak için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz” dedi.  17 yıl boyunca Yaşar Üniversitesi’ni ayrıcalıklı kılan pek çok başarıya imza attıklarını belirten Ahmet Yiğitbaşı, üniversitenin 2020 Stratejik Planında, eğitim ve araştırma odaklı bir üniversite olmanın yanında insan, toplum ve çevre bağlamında da daha iyi bir yaşamın, sürdürülebilirliğine inandıklarını söyledi.

BİZİ AYRICALIKLI KILAN BAŞARILARIMIZ

Yiğitbaşı, “Bu kapsamda, toplumsal sorumluluk anlayışımızı yerine getirmek için, kampüsümüzde ve eko sistemimizde oluşturduğumuz, her geçen gün de geliştirmeye devam ettiğimiz AR-GE, inovasyon ve girişimcilik kültürü ile birlikte topluma fayda sağlamak için çalışıyoruz. Yaşar Üniversitesi, öğrencilerine eleştirel düşünebilmeyi, yaratıcı olabilmeyi ve iyi iletişim becerilerine sahip olmayı öğreten bir anlayış ile eğitim yolculuğuna devam ediyor. ‘Bilim, Birlik, Başarı’ ilkeleri doğrultusunda, Türkiye’de çok saygın bir konum edinmiş üniversitemizin yakın bir gelecekte dünyanın önde gelen üniversiteleri içerisinde gösterilecek bir konuma ulaşması için çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

 İZMİR’İN GÜCÜ, POTANSİYELİ VE OLANAKLARI

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer ise üniversiteni, İzmir ve Ege’de olduğu kadar Türkiye genelinde ve yurtdışında da yükselen bir değer olmaya devam edeceğini söyledi. Üniversite olarak, İzmir’in potansiyelini, gücünü ve olanaklarını bütünleştirerek oluşturulması planlanan teknoloji üssünde en verimli biçimde yer alarak ekosisteme katkıda bulunmak için çalıştıklarını ifade eden Dinçer, “Yaşar Üniversitesi ile Fransız ECAM Lyon Mühendislik Okulu arasında elektrik-elektronik mühendisliği bölümünde ortak diploma projesi hayata geçiriliyor. Siber güvenlikte milli çözümler üretilmesine katkı sağlamak için ülkemizin önde gelen savunma sanayi ve bilişim kurumlarından HAVELSAN ile de iş birliği protokolü imzaladık” diye konuştu.