,

Yenidoğu Okulları 4. kampüsüne kavuşuyor

Yenidoğu Okuları Kampüsleri

Kadim kültür ışığında geleceğini bilim, sanat, spor ve eğitimle şekillendiren nesiller yetiştiren Yenidoğu Okulları,  gençlerin eğitim hayatlarına yön veriyor. 2015 yılında faaliyete başlayan Yenidoğu Okulları Başakşehir, Sancaktepe ve Bahçeşehir kampüsleri ile hizmet vermeye devam ederken 2019 – 2020 eğitim öğretim dönemi için de Çekmeköy Kampüsünün hazırlıklarını sürdürüyor.

KADİM KÜLTÜR IŞIĞINDA GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRİYOR

Montessori sisteminin kullanıldığı anaokullarından, üniversiteye yerleştirme sürecine kadar öğrencinin eğitimini adım adım geliştiren Yenidoğu Okulları kadim kültür ışığında geleceği şekillendiriyor.  Uluslararası Montessori Eğitmenliği Sertifika programına dahil olan uzman eğitmen kadrosu ve Montessori standartlarına tam uyumlu sınıf düzeni sayesinde Yenidoğu Okullarında çocukların merak, keşif ve hayret duyguları güçleniyor.

VİZYON VE GELİŞİM İÇİN KENDİNE ÖZGÜ EĞİTİM MODELİ

Öğrencilerin gelişimi ve vizyon kazanımları için kendine özgü eğitim modelleri geliştiren Yenidoğu Okulları, Çocuklar İçin Felsefe  (ÇİF) Programı ile çocukların bakış açılarını genişletmek ve sorgulama becerilerini geliştirmek adına ilkokuldan itibaren onları felsefe ile buluşturuyor. Yaşlarına uygun hikaye, masal, drama, film v.b. materyaller üzerinden kurgulanan süreçlerle gösterilenin ötesini görmelerini, soru sorabilmelerini, sorulara farklı cevaplar verebilmelerini sağlamaya çalışıyor.

Dilin, bir ders veya ayrıcalık değil de yaşamın bir parçası olduğu bilincinde olan Yenidoğu Okulları,  yabancı dili, bir ders olarak değil hayatın olağan akışı içinde öğretiyor. İlkokulda temel kazanımları sağlayan Yenidoğu Okulları, 5. sınıftan itibaren de “yoğunlaştırılmış İngilizce programı” şeklinde yabancı dil ağırlıklı bir eğitim programı sunuyor.

YENİDOĞU OKULLARI’NIN EĞİTİM SİSTEMİ

Yenidoğu Okulları, uyğuladığı eğitim sistemini şöyle özetliyor:

MONTESSORİ

Özlenen yenilikçi bir eğitim vizyonuyla yola çıkan Yenidoğu Anaokulunda, 100 yılı aşkın süredir tüm dünyada ilgi görmüş ve başarı göstermiş “Montessori Eğitimi”ni uyguluyoruz. 1900’lü yılların başlarında İtalya’nın ilk kadın doktoru Maria Montessori’nin, çocukların keşfederek öğrenmesini sağlayan etkili bir eğitim sistemi olan “Montessori Eğitimi” ile keşif ve merak duygularını destekleyerek; öğrencilerimizi kendi kararlarını verebilen, sorumluluk alabilen ve öğrenmekten zevk alan insanlar olarak hayata hazırlıyoruz.

İLKOKUL

Yenidoğu Okulları olarak temel amacımız; öğrencilerimizi milli ve manevi kazanımlarla donanmış, akademik, sosyal, duygusal ve sanatsal yönü gelişmiş nesiller olarak yetiştirmektir. Çocuklarımızın yaş ve gelişim özellikleri dikkate alınarak, öğrenci merkezli bir eğitim anlayışı uygulanan okulumuzda belirli ilkeler temelinde ilkokul eğitimi yürütülür.

• Sevgi Temelli Disiplin Anlayışı: İlkokulda temel yaklaşımımız çocuklarımızın okulu, okumayı sevmesi ve aile zorlaması ile değil, kendi arzusu ile severek isteyerek okula gelmesidir.
• Yerinde ve Zamanında Eğitim: İlkokul öğrencilerinde her bir sınıfın belirli bir müfredatı, kazanımları mevcuttur. Bu kazanımlar sınıf seviyelerine göre eğitim öğretim yılının sonuna kadar öğrenciye kazandırılır.
• Hayat Merkezli Çalışmalar: İlkokulumuzda eğitim sadece akademik temelli olarak uygulanmaz. Okul, çocuklarımız için bir yaşam alanı olarak planlanmıştır. İlkokul öğrencilerimiz masal, drama, mutfak sanatları, görsel sanatlar ve müzik atölyeleri ile hem eğlenip hem öğrenirken; farkında olmadan da sosyalleşme süreçlerini geliştirir, ahlaki donanımlarını güçlendirirler.

ORTAOKUL

Ortaokul akademik çalışmaları üzerinde durulan en önemli süreçlerden biri öğrencilerimize olumlu davranış kazandırma odaklı disiplin anlayışımızken en temel amaçlarımızdan bir diğeri ise milli ve manevi değerlerimizi içselleştirmiş; bunu davranış haline getirmiş, toplumcu hedefleri benimsemiş bir insan modeli ortaya koymak, velilerimizi de bu sürecin destekleyicileri yaparak süreci birlikte yönetmektir.

Yenidoğu Okulları olarak yabancı dil eğitimine verdiğimiz önem 5. sınıf düzeyinde yabancı dil ağırlıklı eğitim ile somutlaşmaktadır. Türk ve yabancı öğretmenler tarafından okuma-yazma-konuşma etkinlikleri şeklinde yapılmakta çeşitli İngilizce faaliyetleriyle İngilizce pratiğinin gelişmesini destekleyen bir yabancı dil eğitimi sunulmaktadır.

8.sınıf öğrencilerine yönelik Eylül ayında eğitim-öğretim yılı başlamadan önce “Hızlandırma Programı” ile başlayan “TEOG Hazırlık Programı”, yıl içerisinde ise yüksek bir tempoda devam eder. Gerek sınav taktikleri, gerek kaygı ve zaman kontrolü ve öğrencimizin ihtiyaç duyduğu sınav sistemi, yenilikler, puan türleri, soru kapsamları, katsayılar, ek puanlar, tercih ve yerleştirme işlemleri konusunda öğrencilerimiz eksiksiz bilgilendirilir.

Okulumuzda görsel sanatlar, beden eğitimi, müzik dersleri, öğrencinin herhangi bir dalda uzmanlaşmasını hedefleyerek yapılır. Böylece bir öğrenci okulumuzdan mezun olmadan bir enstrümanı çalma, bir spor ve sanatı profesyonelce icra etme yeteneği kazanmış olur.

LİSE

Lise yılları, karakter gelişiminde önemli bir etkiye sahiptir. Ergenliğin o karmaşık dönemini atlatmış, karakter gelişimi için yeni ve özgün deneyimleri yaşamaya ihtiyaç duyan kimlik arayışındaki bir genç için Yenidoğu Nevokul;

• Çağın gereklerini kendi öz değer yargılarıyla harmanlayarak yaşadığı dünyaya katkı sağlamak adına önce kendini yönetebilen; sonra mensubu olduğu topluma örnek olup ona yön verebilen; karşılaştığı sorunları çözme becerisi ve iradesi gösteren misyon sahibi,
• Geniş kitlelere yüksek standartlarda potansiyelini en üst düzeyde ortaya koyan; kendini, yaşadığı toplumu ve insanlığa azami fayda üretecek bir vizyon sahibi,

YENİDOĞU OKULLARI İLETİŞİM BİLGİLERİ

SANCAKTEPE KAMPÜSÜ

Veysel Karani Mahallesi Osman Gazi Caddesi No:211 Sancaktepe/İSTANBUL

sancaktepe@yenidoguokullari.com

444 82 00

BAŞAKŞEHİR KAMPÜSÜ

Başak Mh. Mevlana Celaleddini Rumi Cd. No:26 Başakşehir / İSTANBUL

basaksehir@yenidoguokullari.com

444 82 00

BAHÇEŞEHİR KAMPÜSÜ

Isparta kule Mah. Hilal Cad. No:3 Bahçeşehir / İSTANBUL

bahcesehir@yenidoguokullari.com

444 82 00