,

Yönder Okulları’nda okul öncesi eğitim

Yönder Okulları'nın eğitim sistemi

Yönder Okulları, okul öncesi eğitime özel önem veren okulların başında geliyor. Yönder Okulları okul öncesi eğitimde amaç ve hedeflerini şöyle özetliyor:

Çocuklarda psikolojik düğümler oluşmasını önlemek

“Psikolojik Düğümler” terimi psikolojide “bitmemiş işler” anlamına gelir. Bireylerde görülen birçok ruhsal sorunun temelinde çocukluk dönemindeki olumsuz yaşantı ve deneyimler olduğu görülmektedir. Yönder Okulları Anaokullarında, varsa oluşan psikolojik düğümleri çözmeyi ve psikolojik düğümlerin oluşmasını önlemeyi temel bir ilke olarak benimsiyoruz.

Toplumla uyumlaşmış çocuklar yetiştirmek

Uyumlu olmak, tek taraflı olarak uymak anlamına gelirken, uyumlaşma ise tıpkı selamlaşma gibi karşılıklı bir çaba ve eylem gerektirir. Uyumlaşmada taraflar birbirlerini önemser ve uzlaşırlar.

Ailelerimize ve topluma da “çocuksu” değerleri ve insani değerleri sunmak

Çocuklarda doğal değerler vardır: Dürüstlük, gerçekçilik, içtenlik, doğallık, nedenleri sorgulama, araştırma vb. Bu değerlerin korunmasını ve yetişkinlik dönemlerinde de canlı kalmasını önemsiyoruz.

Her şeyin başı güvenlik, eğitim, sağlık

Okullarımızda “güvenlik”, “sağlık” ve “eğitim” her şeyden önce gelmektedir.

Üniversitelerin “Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği” bölümlerinden mezun öğretmenlerle çalışılmaktadır.

Yemek listelerimiz çocukların yaş özelliklerine uygun ve günlük alınması gereken kalori miktarlarını karşılamasına özen gösterilerek profesyonel beslenme uzmanları tarafından hazırlanmaktadır.

Bütün okullarımızda Merkezden gönderilen yemek listelerini uygulanmaktadır.

Okullarımızın müstakil ve korunaklı binaları ile çocuklarınıza güvenli ve doğal bir ortam sunulmaktadır.

Güvenlik ve temizliğe özel bir önem verilmektedir.

Uzman ekip tarafından seçilen oyuncaklar ve eğitim materyalleri ile öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarını desteklenmektedir.

Öğretmenlerimizin sınıflarında uygulayacakları aylık, haftalık ve günlük eğitim planlar, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Akademisi uzmanları tarafından hazırlanmaktadır.

Çocukların gelişimi ile ilgili bilimsel ölçütlere dayalı gerçekçi geribildirimler verilmektedir. Böylece anne – babaya çocuğunu daha gerçekçi tanıma olanağını ve çocuğunun gelişimine daha bilinçli katkıda bulunma fırsatı sunulmaktadır.

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin okul öncesi eğitim için yeniliklerini ve gelişmeleri izlenilmekte ve uygun olanlarını okullarımızca uygulanmaktadır.

YÖNDER OKULLARI’NIN İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ataşehir Yönder Okulları
İnönü Mahallesi Kayışdağı Caddesi No: 142-144/3 Ataşehir İstanbul
atasehir@yonderkoleji.com
0216 455 07 07
http://atasehir.yonderkoleji.com